Бруно Марс е големият победител на 60-ата юбилейна церемония на наградите „Грами“.
RnB изпълнителят беше отличен с шест награди, сред които и най-престижните – за най-добър албум на годината, за песен и за запис на годината. Пет награди получи Кендрик Ламар, сред които за най-добра рап песен и най-добро рап изпълнение.
Ед Шийрън, за когото миналата година беше особено добра откъм стрийминг и продажби на албуми, взе две награди – за най добър поп албум и за най-добро поп изпълнение за хита си „Shape of You“.
Канадската певица Алесия Кара е тазгодишното откритие на годината и получи наградата в категорията най-добър нов артист.
Кари Фишър бе удостоена посмъртно с „Грами“ за аудиозаписа на спомените й от снимането на „Междузвездни войни“.
А Ленард Коен получи посмъртно наградата „Грами“ за най-добро рок изпълнение.
Рапърът Джей-Зи не получи нито една от наградите „Грами“ в осемте категории, в които бе номиниран и реши да не пее на церемонията.