Майонеза Краси
Новини от Пловдив » Спорт » Волейбол » Драма по Хичкок лиши Марица от първа победа в ШЛ
Волейбол Марица Пловдив

Драма по Хичкок лиши Марица от първа победа в ШЛ

Марица загуби инфарктно от полския Хемик (Полице) с 2-3 гейма (19:25, 25:18, 25:23, 20:25, 11:15) в женската Шампионска лига по волейбол, предаде от мястото на събитието репортер на Plovdiv-Press. Пред над 3000 екзалтирани зрители в зала „Колодрум“ пловдивчанки дадоха всичко от себе си, но късметът не бе на тяхна страна. Успехът бе на един дъх разстояние, но в крайна сметка полският шампион ликува. На трибуните гърла за кършияклийки деряха не само фенове на волея. Имаше известни лица от футболните среди, бизнесмени и естествено – властници, дошли да запишат някоя и друга червена точка пред обществеността.

В първия гейм гостенките не оставиха шанс на „жълто-сините“ и се наложиха с 25:19. Момичетата на Иван Петков обаче не се стреснаха и във втората част отнесоха полякините убедително с 25:18.

Най-завързаният и интересен гейм бе третият. Тогава Хемик дръпна чуствително и налагаше стила си в началото. Марица не се предаде и с чудесни блокади и мощни атаки навакса пасива. В края на частта двата отбора се захапаха, но с добре насочен сервис при 24:23 маричанки изненадаха Хемик и заслужено поведоха с 2:1 гейма.

Последва отпускане, което позволи на полякините да си повярват и да се върнат в мача, печелейки четвъртия гейм с 25:20.

В решителния тайбрек драмата бе пълна. Марица демонстрира класа и с всеотдайна игра в защита поведе първо с 4:1, а после и с категоричното 10:7. Дългите разигравания отиваха на сметката на маричанки, което хвърли трибуните в екстаз.

Всички очакваха Марица да затвори мача, но точно тогава се стигна до необясним срив. Момичетата на Иван Петков сякаш се уплашиха, че ще бият и допуснаха цели 7 поредни точки за своя опонент. Така Хемик (Полице) си извоюва 4 мачбола при 14:10. При втората възможност гостенките се възползваха и записаха ценна победа под тепетата, която им носи 2 точки.

Топреализатор в сблъсъка стана Малвина Смажек с 20 точки за гостуващия тим. Три волейболистки на Марица завършиха с по 17 – Нася Димитрова, Десислава Николова и Симона Димитрова.

Марица все пак взе точка от мача(предвид 2-та спечелени гейма), с което мръдна от нулата до момента. В класирането „жълто-сините“ са твърдо последни в група „C“ на Шампионската лига. Лидер в потока са рускините от Динамо (Казан) с 12 точки от 4 успеха в 4 срещи. Втори са Хемик (Полице) с 8 пункта, следват сръбкините от Визура с 3 точки, а на дъното е именно Марица.  До края на участието в ШЛ на нашите момичета им предстоят 2 гостувания – обречена визита в Казан и „по-възможен“ мач в Сърбия.