Майонеза Краси
Новини от Пловдив » Образование » Седмокласници от ЧХ: Готови сме за матурата, госпожата ни подготви добре
Образование Пловдив

Седмокласници от ЧХ: Готови сме за матурата, госпожата ни подготви добре

Седмокласниците се събраха в двора на училището час преди началото на изпита
Седмокласниците се събраха в двора на училището час преди началото на изпита

Галина ГЕОРГИЕВА

„Готови сме, ще се справим. Имаме най-добрата госпожа по български език – Милена Бандова. Тя ни подготви за матурата“. Това споделиха пред ПловдивПрес седмокласници от СУ „Черноризец Храбър“. Час преди началото на изпита учениците се бяха събрали в двора на училището. Някои си преговаряха материала за последно, а други чакаха да стане време, за да влизат в стаите.

Кристиан( вторият отляво надясно) и съучениците му
Кристиан( вторият отляво надясно) и съучениците му

„ Не се притеснявам, подготвил съм се“, каза Кристиан от 7. „г“ клас. Момчето е решило да кандидатства в Математическата гимназия и се бори за висока оценка. Съученичката му Анелия похвали г-жа Бандова. „През цялата година решавахме тестове и пишехме преразкази. Аз няма да ходя в друго училище, тук ми харесва и ще продължа да уча“, заяви момичето.

Памела и Мария ще кандидатстват в ТОХ-а
Памела и Мария ще кандидатстват в ТОХ-а

Памела и Мария от 7.“б“ пък ще кандидатстват в ПГТ „Проф. д-р Асен Златаров“. Двете още вчера отишли на църква да се помолят за успехи на изпита.“ Ние запалихме свещички преди седмица“, извикаха в един глас няколко момичета.

Много от седмокласниците са посещавали частни уроци, за да се подготвят за матурите.

5 374 седмокласници от Пловдив и областта се явяват днес на национално външно оценяване (НВО) по български език. Те са разпределени в 141 училища. Изпитът започва в 10:00 часа, а не по-късно от 9:45 часа децата трябва да заемат работните си места в училището, в което се обучават. В изпитната зала влизат с документ за самоличност и със служебната бележка, удостоверяваща мястото за явяване на НВО. Мобилните телефони се оставят на съхранение при квесторите. Пишат задължително със син химикал.

Още по темата

5374 седмокласници от областта на НВО по български, изпитът започва в 10 часа

ПИМК БИЛД

Коментари

Коментари

Валери-Жаблянов
ПИМК БИЛД
38-Истории-за-началото-на-планинарството-в-България
Краси

Архив по дни

Архив по седмици

Архив по месеци

Архив по години

Категории

Времето

Одобрявате ли Община Пловдив да тегли нов заем за завършването на Колежа?

  • ГЕРБ да дари партийната си субсидия, защото този казус го забърка Бойко Борисов 53%
  • Не, има и други важни спортни обекти в Пловдив за финансиране 23%
  • Да, това е важен спортен обект, който ще издигне футбола в Пловдив на по-високо ниво. 15%
  • Да, но само ако финансира равнопоставено както Ботев Пд, така и Локомотив Пловдив. 9%

Начална дата: 26.01.2023 @ 19:37 | Крайна дата: 09.02.2023 @ 19:37

Зареждане ... Зареждане ...