Новини от Пловдив » Свят » Голов екшън короняса Атлетико със Суперкупата на Европа, CR7 липсва на Реал
Свят Спорт Спорт Важно

Голов екшън короняса Атлетико със Суперкупата на Европа, CR7 липсва на Реал

Свирепата банда на Чоло Симеоне – Атлетико (Мадрид) е новият носител на Суперкупата на Европа. Тази нощ „дюшекчиите“ записаха категорична победа над миналогодишния победител Реал (Мадрид) и прекъсна хегемонията на „белите“, които за трета поредна година се бореха за трофея. Головото шоу в Талин бе впечатляващо, като в редовното време двата отбора завършиха при равен резултат 2:2. В продълженията обаче, „дюшекчиите“ успяха да достигнат до 4:2 и да свалят кралския клуб от трона, на който така удобно се бе настанил.

Точни за успеха на Атлетико бяха Диего Коща, който се разписа два пъти, Саул Нигес и Коке. За Реал пък името си сред голмайсторите записаха Карим Бензема и Серхио Рамос, който отбеляза от дузпа.

Това е третата Суперкупа в историята на мадридския тим, като така той се изравни с Ливърпул, който има същия брой. Пред тях са „белите“ с четири и Барселона и Милан с пет.

Отборът на Хулен Лопетеги записа доста добър мач, въпреки резултата, но със сигурност липсата на Кристиано Роналдо се усещаше осезаемо. Медиите в Испания се питаха какъв ще бъде животът без CR7… Е, определено няма да е лесен и играчите го изпитаха на гърба си тази вечер.

„Дюшекчиите“ започнаха по възможно най-мечтания начин този сблъсък. Още преди да беше изминала първата минута, Диего Коща изведе своя отбор напред в резултата. Нападателят получи извеждащ пас и се промъкна между Рамос и Варан, след което от почти невъзможен ъгъл изпрати топката в далечния ъгъл на вратата, пазена от Навас – 1:0.Снимка 373411Първата опасна атака за „белия балет“ дойде чак в 17-ата минута. Бензема получи страхотно подаване с пета от Асенсио, но не успя да засече топката, въпреки че се намираше точно пред вратата на Атлетико. Французинът закъсня с реакцията си и пропиля възможността за своя тим. Малко след това, Марсело реши да пробва късмета си с удар от границата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда.Снимка 373415В 27-ата минута, след упражнения натиск, Реал най-накрая изравни. Бейл финтира своя пазач в наказателното поле и веднага комбинира с Бензема, който залъга приближаващите го защитници и с глава заби топката в мрежата на Ян Облак за 1:1. Две минути по-късно, Асенсио се отскубна от защитата на Атлетико и веднага стреля от границата на пеналта, но топката премина на сантиметри от целта. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при този резултат.Снимка 373421Второто полувреме започна доста по-лежерно за разлика от първото. До опасни атаки пред една от двете врати така и не се стигаше, докато Хуанфран не допусна груба грешка в опита си да изчисти топка, която можеше да се озове в мрежата на Облак. Защитникът игра с ръка в наказателното си поле и главния рефер мигновено отсъди дузпа в полза на „белите“. Зад топката застана Серхио Рамос, който с хладнокръвен удар се разписа за 2:1.Снимка 373420

В 79-ата минута, Диего Коща отново вдигна на крака феновете на Атлетико в Талин. Кореа изпрати топка в наказателното поле, там се получи объркване между футболистите на „белите“ и за нападателя не остана нищо друго освен да изпрати кълбото зад гърба на Навас, който нямаше какво да направи – 2:2. Така испанецът изпрати двубоя в продължения, тъй като в оставащите минути до края на редовното време, мачът просто се доиграваше. Футболистите и на двата отбора бяха наясно какво предстои.

В 98-ата минута, „дюшекчиите“ се приближиха с още една крачка към Суперкупата. Варан сгреши при разиграване между Диего Коща и Томас, като вторият веднага се възползва и комбинира с включващия се в атаката Саул Нигес, а той с плътен, разсичащ удар преодоля Навас от границата на наказателното поле за 3:2. Шест минути по-късно, обратът вече бе още по-категоричен. Коке пое хубаво подаване в наказателното поле и с едно брилянтно движение изпрати топката в долния ляв ъгъл за 4:2, с което оформи и крайния резултат в този драматичен 120-минутен двубой.Снимка 373414