Quantcast
Новини Пловдив » България » България със силна заявка за Евро 2020 след победа в Любляна над Словения
България Спорт Спорт Важно

България със силна заявка за Евро 2020 след победа в Любляна над Словения

България победи с 2:1 Словения насред Любляна в първи кръг от Лигата на нациите.

Неочакваният герой Божидар Краев първо откри резултата в третата минута, след което беше точен и в 59-ата. До този момент юношата на Левски не се беше разписвал за „А“ тима на България.

В 40-ата Миха Зайц изравни за Словения, наказвайки Пламен Илиев. Домакините създадоха много работа на българския страж, особено второто полувреме, когато положенията пред вратата му се редуваха едно след друго. Момчетата на Петър Хубчев обаче се бориха храбро и съумяха да изкопчат трите точки. Така България стартира успешно в Лигата на нациите. В неделя от 19:00 часа на „Васил Левски“ предстои втората среща – домакинство на Норвегия, който тази вечер победи Кипър с 2:0.

Това е трета поредна победа за България срещу Словения в трите изиграни срещи до момента.

При гостуването в Любляна „лъвовете“ се радваха на мощна подкрепа от трибуните. Българските фенове надвикваха домакините през по-голямата част от мача. В ложата пък бяха президентът на УЕФА Александър Чеферин, който подкрепяше сънародниците си, а компания му правеше Борислав Михайлов.