Quantcast
Новини Пловдив » Важно » Николай Радев награди 34 ученици, прославили Английската гимназия СНИМКИ
Важно Образование

Николай Радев награди 34 ученици, прославили Английската гимназия СНИМКИ

Галина ГЕОРГИЕВА

34 ученици, прославили Английската гимназия през учебната 2018/2019 г. , награди вчера директорът Николай Радев по време на празника на училището. 18 момичета и 16 момчета бяха отличени с грамоти от ЕГ“Пловдив“ за призовите си места на националните кръгове на олимпиадите и състезанията от календара на МОН и за издигане на авторитета на гимназията.

Николай Радев припомни, че миналата година Английската гимназия се класира на трето място в страната по резултат от матурата по български език с успех „Отличен – 5,58“, а на втората матура  средният успех е „Отличен – 5,83“ и пожела успех  на зрелостниците , които ще държат ДЗИ на 21 май и 23 май.

Директорът на ЕГ „Пловдив“ върна лентата назад в месеците, когато елитното училище беше в ремонт и посрещна учениците на 15 септември с дупки по пода и тавана в стаите, откачени радиатори и отзяваща дограма на стълбището. ПловдивПрес припомня, че ситуацията в Английската гимназия се оказа инфарктна, след като пазарджишката фирма „Термикс ЕС“ заряза ремонта на сградата и общежитията и се наложи спешно да се търси друга фирма, която да довършва започнатото и предаде обекта до Коледа . „Минахме през филма „Топло“, сигурно се сърдите, че нямаше дървена ваканция, но успяхме да решим проблема. През това време 1200 ученици от ЕГ „Пловдив“ се класираха в първия кръг на всички олимпиади“, похвали успехите на децата Радев.

Пред Пловдив прес директорът на Английската гимназия обяви, че се гордее както с учениците си, така и с учителите в гимназията. Похвали се, че преподавателят по български език и литература Илиана Куманова спечели наградата на Международна фондация „Св.св.Кирил и Методий” за постижения в хуманитарната област. Отличието се присъжда за постигнати високи резултати на нейни ученици в олимпиади и състезания по български език. ЕГ „Пловдив“ номинира Емилия Каменова – учител по български и литература, за Почетна значка на Пловдив и младият преподавател Зорница Шопова. Всяка година на 24 май пловдивски директори и учители получават отличия за заслуги за развитие на образованието.

„Догодина ще поръчам по-голяма сцена. Честит празник на всички учители и ученици от 61 – годишната история на Английската гимназия!“, написа във Фейсбук Николай Радев.

Ето кои ученици получиха грамота на празника на ЕГ „Пловдив“за високи постижения, утвърждаващи авторитета на гимназията:

1. Надежда Иванова Калоферова от 12 В клас с учител Илиана Куманова – лауреат на Националния кръг на олимпиадата по български език и литература.
2. Катерина Георгиева Козанова от 9 Б клас с учител Анна Султанова – класирана за Националния кръг на олимпиадата по български език и литература
3. Васил Валентинов Йошков от 10 В клас с учител Мариана Боюкова – класиран за Националния кръг на олимпиадата по български език и литература
4. Преслава Димитрова Площакова от 10 А клас с учител Николина Иванова – класирана за Националния кръг на олимпиадата по български език и литература
5. Анна Маринова Велкова от 11 Б клас
– класирана за Националния кръг на олимпиадата по български език и литература.с учител Лидия Василева ,
– второ място на Национален конкурс за есета за ученици и студенти, посветен на Периодичната система, 47 Национална конференция по въпросите на обучението по физика, 04.04.2019г с ръководител по физика Костадина Кацарова
6. Ивет Живкова Желязкова от 12 К клас с учител Николина Иванова – класирана за Националния кръг на олимпиадата по български език и литература
7. Георги Стоянов Желязков 11 Г клас с учител Димитрия Кирякова и Камен Мирянов – първо място в 11 клас на Национален кръг на олимпиада по английски език и първо място в 11 клас на Национален кръг на олимпиада по немски език, класиран за Националния кръг на олимпиадата по български език и литература – учител Лидия Василева, класиран за Националния кръг на олимпиадата по биология.
8. Христо Николаев Колев 12 Г клас с учител Светла Иванова– лауреат на Национален кръг на олимпиада по немски език
9. Мария Ангелова Харизанова, 8 А клас с учител Пенка Стамболджиева – класирана за Национален кръг на олимпиада по немски език
10. Петър Антонов Стаменов 8 А клас с учител Пенка Стамболджиева– класиран за Национален кръг на олимпиада по немски език
11. Павел Василев Стоев от 9 Б клас с учител Силвия Пенкова – класиран за Национален кръг на олимпиада по немски език
12. Дарина Михайлова Стателова 10 А клас с учител Полина Христова– класирана за Национален кръг на олимпиада по английски език и немски език
13. Теодора Димитрова Тодорова 10 А клас с учител Петя Русева – класирана за Национален кръг на олимпиада по немски език.
14. Бисер Ангелов Димитров 8 Е клас –отлично представяне на Национален кръг на състезанието по комуникативни умения
15. Марио Стойнов – 11 Д клас с учител Станислава Мирчева – трето място в 11 клас на Национален кръг на олимпиадата по немски език
16. Памела Пламенова Желева 12 А клас с учител Катя Главчева – класирана на шесто място с оценка 5, 75 на Национален кръг на олимпиада по немски език
17. Борис Иванов Пейчинов 12 А клас с учител Светла Василева–участвал в Национален кръг на олимпиада по немски език
18. Никол Станиславова Димитрова 8 И клас с учител Албена Тончева-Сабинова –участвала в Национален кръг на олимпиада по английски език
19. Николета Любомирова Спасова 8 К клас с учител Кремена Кръчмарова – участвала в Национален кръг на олимпиада по английски език
20. Дана Димитрова Тонева 11 З клас с учител Петър Краевски –участвала в Национален кръг на олимпиада по английски език
21. Евгени Михайлов Стателов 12 А клас с учител Лулчо Попов- лауреат на Националния кръг на олимпиадата по по химия, завоювал сребърен медал на международната Менделеевска олимпиада
22. Димитър Руменов Фердинадов -11 Б клас с ръководител по физика Костадина Кацарова – първо място, Национално състезание „Физика – инженерство-технология“, 01.03.- 03. 03.2019г.
23. Иван Любомиров Арабаджиев -11 Ж клас – с ръководител по физика Костадина Кацарова трето място, Национално състезание „Физика – инженерство-технология“, 01.03.- 03. 03. 2019г.
24. Димитър Илиев Тачев 12 А клас– с ръководител Иван Стоянов, участие в национален кръг на Национална олимпиада по информационни технологии
25. Даниел Валентинов Георгиев 12 Д клас – с ръководител Иван Стоянов, участие в национален кръг на Национална олимпиада по информационни технологии
26. Виолина Йорданова Тосева от 10 Д клас с учител Калина Ангелова – III – то място на Национално състезание по математика между езикови гимназии, гр. Ловеч; I – во място на Великденското математическо състезание
27. Ина Йорданова Делева от 10 Г клас с учител Калина Ангелова – II – ро място на Великденското математическо състезание
28. Клементина Климентова Картевска от 10 И клас с учител Калина Ангелова – II – ро място на Великденското математическо състезание
29. Люсиен Пламенов Райчев от 10 В клас с учител Калина Ангелова – II – ро място на Великденското математическо състезание
30. Александра Пламенова Стефанова от 10 Б клас с учител Калина Ангелова – II – ро място на Великденското математическо състезание
31. Теодора Маринова Генчева от 11 Б клас с учител Венета Налбантова – класирана за Националния кръг на олимпиадата по философия
32. Моника Михайлова Димова от 11 Б клас с учител Венета Налбантова – класирана за Националния кръг на олимпиадата по философия
33. Александър Димитров Бакалов от 11 З клас с учител Венета Налбантова – класиран за Националния кръг на олимпиадата по философия
34. Камен Георгиев Петков от 12 А клас с учител Николина Кирилова – класиран за н Националния кръг на олимпиадата по философия

ПИМК БИЛД

Коментари

Коментари

ПИМК БИЛД

Категории

Времето

Анкети

Какво мислите за изнесените в протокола от проверката на НЗОК констатации:

Покажи резултатите

Зареждане ... Зареждане ...