Новини Пловдив Прес » Важно » Пловдивска, ала Ботев, фантазия не стигна! Косово унизи България в София
Важно Спорт Спорт Важно

Пловдивска, ала Ботев, фантазия не стигна! Косово унизи България в София

България падна от Косово насред Националния стадион  в евроквалификация с 2:3 за ужас на камерната публика в София, която бе тотално надвикана от гостуващата агитка. Националите допуснаха срамното поражение, макар че тандемът Тошко Неделев-Кристиан Димитров осъществи собственоръчно обрат. Ботевистката експлозия не стигна дори за точка и трагичните играчи на Краси Балъков инкасираха една от най-тежките си загуби в исторически план.

Рашица откри след 14 минути игра, но Попов изравни в самия край на първата част. Кристиян Димитров бе точен с глава десет минути след почивката, а 2:2 направи Муричи, разписал се също след засичане на топката при центриране в 64-ата минута на двубоя. В продължението на мача влезлият като резерва Рашица бе точен за 2:3.

Снимка 428353

Първото полувреме не се разви съвсем според очакванията на селекционера на България Красимир Балъков. Тимът ни започна с опит за налагане на териториален натиск от самото начало на сблъсъка, но постепенно съперникът взе инициативата в свои ръце.

Атаките пред полето на Михайлов зачестиха и бе очевидно, че ако съставът ни не коригира играта си ще получи първи гол в мача.

Така и стана. Това се случи след 14 минути игра, когато центриране в наказателното поле вся смут в българските редици, Страхил Попов се забави с изчистването на топката, опита да я отиграе технично с пета, но не я уцели, тя попадна у Милот Рашица, който без да се замисля я прати в мрежата за 1:0.

Снимка 428352

За изненада на тима ни, опонентът нямаше никакви намерения да се отдръпва в задни позиции. Напротив, играчите на Косово се настаниха трайно в половината на „трикольорите“.

На два пъти гостите бяха близо до реализиране на нов гол, но добрите намеси на Михайлов и липсата на късмет им попречиха това да стане факт.

Снимка 428355

Малко преди почивката Десподов падна в пеналта на Косово и от щаба ни претендираха, че срещу него е било извършено нарушение. Съдията обаче бе категоричен, че фаул няма.

Секунди преди паузата лидерът на отбора ни Ивелин Попов получи подаване в близост до наказателното поле, напредна между двама защитници и стреля мощно в горния ляв ъгъл на вратата на Мурич за 1:1, връщайки „лъвовете“ в битката на националния стадион.

Снимка 428348

Десет минути след паузата първата смяна на Балъков се оказа успешна, като влезлият от скамейката ботевист Крис Димитров засече по перфектен начин центриране от корнер на другото „канарче“ Неделев и даде аванс на трикольорите. Голът бе копие на попадението на Ботев срещу ЦСКА за Купата на България и доказа, че звездите на „жълто-черните“ трябва да са неизменно на терена за България.

Девет минути по-късно обаче Муричи, също с глава, вкара кълбото в мрежата на Михайлов, който не се намеси по възможно най-добрия начин при центриране в своето поле.

Снимка 428350

Муричи бе точен още веднъж малко по-късно, но повторенията показаха, че отбелязаният от него гол след рикошет в горната греда е бил реализиран от нечиста позиция. Нападателят бе в положение на засада.

Последният гол на националния стадион бе отбелязан в даденото продължение на срещата, когато Рашица сложи точка на спора с попадение за крайното 2:3.

Тимът ни не се намира в чудесна позиция във временното класиране, като разполага с едва 2 спечелени точки срещу името си. Косово вече има пет на сметката си.