Новини Пловдив » Спорт Важно » Ботев забрави как се вкарва! Феро пусна юноши, но падна от Лудогорец, бултрасите на война с Йотков
Пловдив Спорт Спорт Важно

Ботев не успя да спре трагичната си серия от загуби и в дебюта на новия треньор Ферарио Спасов. „Канарчетата“ допуснаха поражение в Коматево с 0:1 от лидера Лудогорец в мач от 13-ия кръг и утежниха и без това лошото си класиране в efbet Лига. Тимът е предпоследен.

Неприятната поредица от срещи, в които „жълто-черните“ не могат да се разпишат също набъбна. Общо 5 загуби без отбелязано пападение вече са факт. Последния гол Ботев вкара на Локо на Лаута за 1:1. Това се случи в края на август, тоест – 2 месеца Тошко Неделев и компания късат яко нервите на все по-малкото публика, идваща да ги подкрепя на базата в крайния пловдивски квартал.

Впечатление днес направи и войната, която агитката на Ботев води с изпълнителния директор Иван Йотков. Оставките на Желко Петрович и Адалберт Зафиров не са достатъчни за ботевистите, които настояват багажа да си събере и Йотков. Транспарант“ Йотков, иди си с мир“, бе разпънат в сектора на крайните запалянковци. Централната трибуна също подпука Йотков и скандираше мощно срещу силния човек в клуба, който от години минава между капките, когато нещата не вървят.

Днес светъл лъч за бултрасите обаче имаше. Той бе продиктуван от смелия ход на Феро да заложи в титулярния състав на 2 голобради момчета от школата. Иде реч за 18-годишните Димитър Тонев (на водещата снимка) и Слави Шопов. Двамата изиграха добър мач срещу 8-кратния шампион. Особено блесна Митко Тонев, който бе много борбен, тичаше безспирно, имаше и доста отигравния със самочувствие. Именно той бе най-близо до гола, но хубав удар с левачката бе отразен по чудо от вратаря на гостите Пламен Илиев. В края на срещата и друг юноша – Итов, се появи в игра.

Ботев показа желание, но то не стигна за нещо повече от минимална загуба срещу доста от резервите на „орлите“.

Резултатът бе открит още в 7-ата минута. Марселиньо подаде към Жоржиньо, който с хубав диагонален удар изведе „орлите“ напред в резултата. Стражът на Ботев Янко Георгиев не се намеси подобаващо при попадението на родения в Гвинея-Бисау футболист.Снимка 448590

В 23-ата минута Димитър Тонев показа чудесен дрибъл, измъквайки се от Сисиньо и Георги Терзиев. Рафаел Форстър обаче успя да спре младия талант на „канарчетата“.

Националният вратар Пламен Илиев изигра изключително силен двубой. В 26-ата минута отново 18-годишният Тонев се озова на добра стрелкова позиция, но Илиев внимаваше и изби в корнер чудесния удар на младока, който мълниеносно се изви и с левачката стреля опасно.

Десет минути по-късно Александър Тонев имаше шанс да изравни за Ботев, но стреля изключително неточно. Момчетата на Ферарио Спасов доста активно се опитваха да изравнят резултата, но късметът не бе на тяхна страна. В 41-ата минута Тодор Неделев стреля право в ръцете на Илиев от пряк свободен удар.

В 61-ата минута Марко Перван със страхотен дрибъл успя да се освободи от защитниците на разградчани и да подаде към Станислав Шопов, който стреля, но Пламен Илиев отново бе на висота и изби. Шест минути по-късно отново Илиев спаси разградчани от попадение. Тодор Неделев изпълни корнер, а Лъчезар Балтанов стреля с глава, но Тигъра отново спаси – този път с крак.Снимка 448588

В 87-ата минута Тодор Неделев центрира по перфектен начин от пряк свободен удар. Виана изпревари Швиерчок и стреля с глава. Пламен Илиев не мръдна и само изгледа как топката прелетя на сантиметри покрай десния стълб.

След края на срещата завърналият се в клуба тийм-мениджър Асен Караславов потърси сметка на недекватния съдия Георги Димитров, който явно подкрепяше гостите, не даде чиста дузпа за Ботев и не изгони с червен картон играч на „орлите“.