Новини Пловдив » Спорт Важно » България сложи край на черната серия с победа над Чехия! Митко Илиев пак не помириса терен
България Важно Спорт Спорт Важно

България най-после съумя да победи, след като се наложихме над Чехия с 1:0 на Националния стадион в последна среща от евроквалификациите. Голът заби Божиков с глава, а хубавото е, че съдиите не отсъдиха засада при тази ситуация и така ужасяващата серия от 12 мача без успех бе прекратена.

Лошо впечатление направи решението на треньора Георги Дерменджиев, който пак не пусна дори за минутка на терена Митко Илиев от Локо Пловдив. Неделев и Крис Димитров от Ботев също не бяха титуляри. Само Тошко се повяи през втората част.

Двубоят на празния Национален стадион заради наказание на страната ни бе изгледан само от скромна чешка агитка и 200 деца от школи, което е позволено от УЕФА. Бием Чехия за сефте в историята, откакто държавата е самостоятелна. Досега имахме 7 загуби и 1 равен.

Този мач бе последен за капитата на тима – Ивелин Попов. Попето слага край с 90 срещи зад гърба си, в които винаги се е раздавал на макс.

Завършваме четвърти в квалификационната група, зад нас остана само Черна гора. Англия и тазвечершният ни съперник – Чехия са двата тима, които се класират на Евро 2020. Косово пък ще играе бараж.

Двубоят започна с лек домакински натиск, като „трикольорите“ първи стигнаха до добро положение за повеждане в резултата. Пас в дълбочина стигна од Ивелин Попов. Той бе в засада и остави кълбото за включващия се на скорост Кирил Десподов. В ключовия момент подаването на нападателя обаче бе неуспешно.

В следващите минути отново Попето бе блзизо до попадение, за което със сигурност жадува. Футболистът на два пъти бе извеждан по чудесен начин, но оставаше в положение на засада.

Дарида и Ондрашек изпробваха късмета си с далечни изстрели в средата на полувремето, но също не постигаха очаквания ефект с тези свои действия.

В края на първото полувреме „трикольорите“ се прибраха в собствената си половина и изчакаха края му. Така първите 45 минути завършиха при нулево равенство между двата отбора.

В началото на втората част госитие бяха близо до гола. В 51-ата минута Владимир Дарида центрира опасно от пряк свободен удар. Подаването се превърна в изстрел, който затрудни Георги Георгиев, но стражът успя да се намеси решително.