Quantcast
Новини Пловдив » Спорт Важно » Снежният капан в София не хлопна за Ботев, Неделев води тима напред за Купата
Пловдив Спорт Спорт Важно

Снежният капан в София не хлопна за Ботев, Неделев води тима напред за Купата

Ботев изкова много важна победа с 2:1 в София като гост над Славия и се класира за четъртфиналите за Купата на България. Срещата се изигра при много тежки метереологични условия – покрит със сняг терен и непрестанен снеговалеж.

Момчетата на Феро обаче демонстрираха мъжество и успяха на надвият класния и борбен тим на „белите“ в собствения му дом.

Двата гола за успеха заби звездата Тодор Неделев през първата част, а Славия съумя да върне само едно пападение през второто полувреме.

За Ботев не бяха на разположение – Кристиян Димитров пък се разболя часове преди мача. на негово място на пожар влезе Станислав Работов. 17-годишният юноша показа завидна класа и се справи отлично.

След мача треньорът Феро Спасов обяви: очарован съм от момчетата. Имахме много проблеми, но те не трепнаха“.

Това бе и пета поредна победа за „жълто-черните“ – 4 за шампионата и тазвечершната.

Още в 3-ата минута Тодор Неделев откри резултата след асистенция на Лазар Марин.

В 27-ата минута пловдивчани стигнаха до втори гол. Отново Тошко Неделев с плътен удар прати топката в мрежата на Георги Георгиев.

В края на полувремето отново голямата звезда на „канарчетата“ бе сам срещу вратаря на домакините, но стреля право в тялото му.

През втората част Славия тръгна в масирани атаки, но Янко Георгиев направи няколко добри спасявания. В 61-ата минута „белите“ все пак намалиха резултата чрез резервата Калоян Кръстев, който се разписа почти от голлинията.

В заключителните минути гол на Славия бе отменен поради засада и така Ботев чака жребия за следващата фаза.