Krassi
Новини от Пловдив » Спорт Важно » България изхвърча от ATP Cup след драматична загуба и невероятна въртележка
България Спорт Спорт Важно

България изхвърча от ATP Cup след драматична загуба и невероятна въртележка

Нашият тандем Димитров/Лазаров не успя да повтори подвига срещу Великобритания и срещу опитната двойка на Белгия – Флийген и Жил, ги надиграха в драматичен шампионски тайбрек с 3-6 6-4 10-7 и изхвърлиха страната ни от турнира.

При това развитие националите ни остават трети, макар загубата с 1-2 загуби от Белгия да бе единствената, която записаха. В първия ден на ATP Cup поднесоха огромна изненада срещу Великобритания, а след това се справиха и с Молдова. Британците и белгийците обаче имат по-добри показатели, а директната победа над нас от днешните ни противници също оказва ключово влияние.

Днес в първия двубой от серията Димитър Кузманов се наложи над втората ракета на белгийците Стив Дарси с 6-0 6-3, но след това Давид Гофен постигна пълен обрат срещу Гришо до 4-6 6-2 6-2, за да върне паритета.

Още при първият гейм белгийците стигнаха до решаваща точка след двойна грешка на Григор Димитров, но първата ни ракета успя да се справи със ситуацията.

В четвъртия бе ред на Жил да направи двойна. Лазаров съумя по-късно да направи резултата 30-30, а непредизвикана на сервиращия даде две поредни точки за пробив на българите. Първата беше завършена с воле, а при втората грешно отсъждане на съдията на линията лиши националите ни от лесно завършване. Все пак имаше успешно обжалване и Димитров се пребори за пробива – 3-1.

При 4-2  се изигра много ключов гейм за развитието на сета.  Лазаров трябваше да играе предимно на втори сервис и това даде добра възможност на белгийците да потърсят връщане на пробива. Поведоха с 40-15, получавайки три поредни брейкбола. Александър изпълни добро воле при първия, след което Григор успя да завърши с труден смач с отскок. Лазаров измъкна гейма с два начални удара и резултатът стана 5-2.

Григор Димитров получи отговорността да сервира за спечелването на първата част. Флийген показа чудесни рефлекси на мрежата, за да се стигне до 30-30. Първата ни ракета изпълни стабилен начален удар, за да ни донесе два сетбола, но след грешка при първия се стигна до решителна точка, която имаше и силата на брейкбол. Отново сервисът беше на ниво – 6-3.

В откриващия гейм на втората част Жил показа изключителни рефлекси, но постоянна атака на Лазаров направи резултата 0-30 в полза на България. Последва отличен ретур на Димитров – три поредни брейкбола. Първият бе отразен с уинър, но при втория Григор отново завърши още от посрещането на сервиса.

Белгийската двойка продължаваше да показва великолепни волета и при 30-15 Флийген върна смача на Лазаров, след което завърши, носейки три поредни точки за рибрейк на отбора си. Първата ни ракета изведе нашия тандем до решаваща точка, която отново бе спечелена от нашите представители – 2-0.

Все пак Жил и Флийген дочакаха своя момент и изравниха за 2-2  на сервис на Лазаров с няколко впечатляващи ретура.

Двете двойки успяха да спечелят следващите си подавания убедително, като бързите геймове доведоха до резултат 4-5, когато Григор Димитров трябваше да сервира за оставане в сета. Флийген изработи първата точка с плътен ретур в краката на първата ни ракета, а впоследствие Лазаров сгреши на мрежата и резултатът стана опасен – 0-30. Първият начален удар на бившия №3 продължи да не влиза, но пък вторият също свърши работа в следващата точка и не се стигна до разиграване. Двойна грешка донесе три поредни сетбола за белгийците. Още първият беше материализиран.

Първият инфарктен момент в шампионския тайбрек дойде при 1-1, когато Лазаров бе атакуван на няколко пъти от белгийците, но успя да построи добре точката и да завърши на мрежата. Все пак при 2-3 Флийген и Жил стигнаха до минипробив, след като Лазаров отново пое отговорност при волетата, но този път намери мрежата. Белгийците продължаваха да търсят само 22-годишният състезател с ударите си и той бе много близо до това да върне минибрейка при 3-4, но топката излезе в аут. При 3-6 националите ни бяха поставени под огромно напрежение, но сервиращият Лазаров показа солидна психика и намали разликата на 5-6. Вкрайна сметка след 7-10 точки нашите надежди се изпариха.

ПИМК БИЛД

Коментари

Коментари

PIMK BUILD
БРАДЪРС СЕКЮРИТИ ГРУП
38-Истории-за-началото-на-планинарството-в-България

Архив по дни

Архив по седмици

Архив по месеци

Архив по години

Категории

Времето

Дондукова или Вазова да се казва градската градина зад Природонаучния музей, обновена с близо 5 млн. лева?

  • Вазова градина е най-правилното наименование. Иван Вазов е живял на съседната улица, тук е написал едни от най-забележителните си произведения. Хората са се стичали под балкона, за да го приветстват 37%
  • Както я знаят пловдивчани от създаването ѝ – Дондукавата градина. Хората са я кръстили така, защото е създадена по време на привременното управление и по препоръка на княз Александър Дондуков-Корсаков 30%
  • Не ме интересува. Нека си остане както досега без официално име – Градската градина 18%
  • Референдум. Това е най-справедливото решение. 8%
  • Капитан Бураго – Освободителя на Пловдив. Неговият паметник също е в тази градина и всяка година Пловдив му отдава почит на 16 януари, когато Бураго с отряд драгуни форсира Марица и освобождава града. 7%

Начална дата: 24.04.2024 @ 19:09 | Крайна дата: 24.05.2024 @ 19:09

Зареждане ... Зареждане ...