Новини Пловдив » Спорт » Локо победи Етър с 2:0
БГ Футбол Спорт Спорт Важно

Локо победи Етър с 2:0

Локомотив Пловдив победи Етър с 2:0 в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Двубоят бе първи в шампионата след тримесечна пауза заради коронавируса и се игра на стадиона в Лаута. Сред официалните гости бе и спортният министър Красен Кралев.

Резултатът бе открит през второто полувреме чрез Доминик Малонга, който се разписа с глава. Това бе и дебютно попадение за нападателя. Минути преди края на двубоя Антон Огнянов си отблеяза автогол, което донесе успеха на „смърфовете“. Гостите удариха напречната греда, но до нещо повече нямаха сили да стигнат.

Двубоят започна доста мудно и през цялото първо полувреме нямаше точен удар към която и да е врата. Все пак по-чистите ситуации бяха създадени от домакините.

В 67-ата минута гостите от Етър бяха много близо до откриване на резултата. Тонислав Йорданов се пребори за една топка почти до аутлинията и от много малък ъгъл отправи удар, при който топката прехвърли вратаря Мартин Луков и срещна напречната греда.

В 76-ата минута Локомотив откри резултата. Йосип Томашевич центрира в наказателното поле, където Доминик Малонга с глава реализира в мрежата на Анатоли Господинов. Това бе и дебютно попадение за нападателя с екипа на „смърфовете“.

В 82-ата минута Бирсент Карагарен нахлу по дясното крило и опита пас към Анте Аралица. Антон Огнянов пресече топката, но за негово съжаление си отблеяза автогол.

С успеха си Локомотив Пловдив дръпна с една точка на Левски. Именно срещу „сините“ е следващият двубой на „смърфовете“. „Черно-белите“ ще приемат на 9 юни столичани в първия полуфинал за Купата на България.

СЪСТАВИТЕ:

ЛОКО ПД: Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Йосип Томашевич, Петър Витанов, Парвис Умарбаев, Бирсент Карагарен, Момчил Цветанов, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица

Тр. Бруно Акрапович

ЕТЪР: Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Георги Купенов, Иван Скерлев, Яни Пехливанов, Никола Колев, Божидар Кацаров, Антон Огнянов, Стелян Добрев, Милчо Ангелов, Тонислав Йорданов