Quantcast
Новини Пловдив » Спорт » След дузпи: „Локомотив“ за втори път вдигна Купата на България
БГ Футбол Важно Спорт Спорт Важно

След дузпи: „Локомотив“ за втори път вдигна Купата на България

Локо триумфира за втори път с Купата.

„Локомотив“ Пловдив отново триумфира в турнира за Купата на България! За втора поредна година „черно-белите“ спечелиха трофея, който дава право на участие в квалификациите на Лига Европа.

В редовното време и продълженията финалната среща на националния стадион „Васил Левски“ срещу ЦСКА завърши 0:0. Така се стигна до изпълнение на дузпи.

„Червените“ бяха по-активни в началото на мача. Те успяха да осъществят няколко опасни атаки. Добрите рефлекси на вратаря на „Локомотив“ Мартин Луков успяха за запазят резултата 0:0. За „черно-белите“ най-активен беше Анте Аралица.

В началото на второто полувреме двата тима започнаха предпазливо. В 60-ата минута феновете на ЦСКА направиха атрактивно пиротехническо шоу. Това доведе до кратко прекъсване на играта. След подновяването ЦСКА отново поде инициативата. Петър Занев и Енрике Рафаел пробваха мерника си, но Луков отново беше на място и не допусна топката да влезе във вратата му. В края на редовното време темпото на игра отново спадна.

Така се стигна до продължения. През първите 15 минути беше очевидно, че играчите и на двата отбора са уморени. Липсваха опасни положения пред двете врати, като играчите трудно организираха атаки. През второто продължение очаквано темпото беше още по-бавно. Кристиян Малинов от ЦСКА получи втори жълт картон в заключителните минути и остави тима си с човек по-малко. В „Локомотив“ пък предприеха вратарска смяна и на мястото на стабилния през целия мач Луков, влезе Илко Пиргов.

Така се стигна до изпълнение на дузпи. Нападателят на ЦСКА Али Соу се превърна в големия грешник за ЦСКА. Пиргов спаси неговия удар, докато футболистите на „Локомотив“ бяха безгрешни и триумфираха за втори път в шестия си финал в турнира за Купата на България.