A1 Advertisement
Новини от Пловдив » България » Глоби за 24-ма депутати без маски
COVID-19 България

Глоби за 24-ма депутати без маски

24-има са с наложени глоби от 300 лева, снимка БГНЕС
24-има са с наложени глоби от 300 лева, снимка БГНЕС

24 народни представители бяха глобени от РЗИ заради това, че са били без маски в парламента.

Представителите на здравните органи обиколиха стаите на парламентарните групи с констативни протоколи. 24-има са с наложени глоби от 300 лева за първо нарушение, съобщава БНР.

Санкцията може да бъде обжалвана. Актовете се връчват лично и от РЗИ си поставиха срок до края на седмицата да ги дадат на всички нарушители.

От НФСБ глобените депутати са трима. Заместник-председателят на парламентарната група на ГЕРБ Красимир Велчев обяви, че от управляващата партия са санкционирани шестима:

„Поименно не мога да ви ги кажа, но шест човека са провинилите се. Те го подписват. След това могат да го обжалват, естествено. Всеки бърка. Естествено, след като е сбъркал някой, ще си понесе вината и отговорността“.

Санкциониран от „Атака “ е Павел Шопов, който и днес беше в парламента без маска.

„Воля“ имат един глобен депутат.

Броят на нарушителите в БСП не е ясен.

ДПС и ВМРО нямат санкционирани.

Още по темата

Глобяват Бойко Борисов – посети без маска Рилския манастир

ПИМК БИЛД

Коментари

Коментари

PIMK BUILD
БРАДЪРС СЕКЮРИТИ ГРУП
38-Истории-за-началото-на-планинарството-в-България

Архив по дни

Архив по седмици

Архив по месеци

Архив по години

Категории

Времето

Дондукова или Вазова да се казва градската градина зад Природонаучния музей, обновена с близо 5 млн. лева?

  • Вазова градина е най-правилното наименование. Иван Вазов е живял на съседната улица, тук е написал едни от най-забележителните си произведения. Хората са се стичали под балкона, за да го приветстват 37%
  • Както я знаят пловдивчани от създаването ѝ – Дондукавата градина. Хората са я кръстили така, защото е създадена по време на привременното управление и по препоръка на княз Александър Дондуков-Корсаков 30%
  • Не ме интересува. Нека си остане както досега без официално име – Градската градина 18%
  • Референдум. Това е най-справедливото решение. 8%
  • Капитан Бураго – Освободителя на Пловдив. Неговият паметник също е в тази градина и всяка година Пловдив му отдава почит на 16 януари, когато Бураго с отряд драгуни форсира Марица и освобождава града. 7%

Начална дата: 24.04.2024 @ 19:09 | Крайна дата: 24.05.2024 @ 19:09

Зареждане ... Зареждане ...