Quantcast
Новини Пловдив » Ботев » Ботев води 2:1, в агитката на Левски се изпотрепаха ВИДЕО
БГ Футбол Ботев Важно Спорт Спорт Важно

Ботев води 2:1, в агитката на Левски се изпотрепаха ВИДЕО

Левскарите се изпобиха помежду си.

Ботев (Пловдив) води с 2:1 на Левски в двубой от 7-ия кръг на efbet лига.

Резултатът откри Атанас Илиев с шестия си гол от началото на сезона, разписвайки се в 15-ата минута. Малко след това мачът беше прекъснат за малко заради напрежение в сектора с фенове на Левски.  Различни фракции на сините влязоха в ръкопашни схватки, полетяха седалки и други предмети. Полицията обаче се намеси и успокои страстите.

От ранния следобед кв. Коматево е блокиран от части на МВР. Поне десетина буса на жандармерията вардят улиците, изходите и заведенията в града. Униформени следяха още по обед да не се продава алкохол в района на базата на Ботев, където се играе мача.

Отново Атанас Илиев вкара за 2:0 в 20 мин по идентичен начин. В 27-ата минута Борислав Цонев бе спънат в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа.

Мачът се играе на спортната база на „жълто-черните“ в „Коматево“, където Ботев спечели последната си среща със „сините“ с 1:0. „Канарчетата“ нямат победа в последните си пет срещи, докато Левски има три победи и равен в последните си четири двубоя.

БОТЕВ – ЛЕВСКИ 2:1
1:0 Атанас Илиев (15′), 2:0 Атанас Илиев (20′), 2:1 Борислав Цонев (28′ дузпа