Ваня ДРАГАНОВА
„Нищо не знам, подписвах документи, но не знам какви.“ Това каза пред Пловдивския окръжен съд съдружничката на обвинената в източване на държавен фонд „Земеделие“ лекарка д-р Миглена Янева. Тя е получила 371 520,84 лв. от фонда за построяването на триетажна къща в Батак, обектът е готов, но така и не е заработил като туристически обект. Това е първото в страната дело по популярните като „къщи за тъщи“ обекти, финансирани по Програмата за развитие на селските райони, които така и никога не са приемали туристи.
Съдружничката на д-р Янева Живка Димитрова получила дяловете във фирмата от сестра си Кристина Ганева, която е готвачка. „Сестра ми ми каза да вляза във фирмата, защото нещо трябвало да се кандидатства, а те двете не можели. Аз съм се доверявала на сестра си и не съм питала какво става, знам само, че в Батак се строеше къща за гости. Тя е готова, но защото не се използва, не знам“, разказа Живка Димитрова.
Служителка на Разплащателната агенция към държавен фонд „Земеделие“ обясни, че фирмата на д-р Янева е била с редовни документи и плащането е било придвижено.
Делото продължава с разпит на още свидетели. Д-р Миглена Янева не признава вина и заяви, че ще даде обяснения, след като бъдат изслушани всички свидетели.
Още
Хасковска лекарска точила европари за къща за гости, ползвала я за лични нужди
Дама от Хасково отчела 0 нощувки, но получила 371 хил. лева за къща за гости