Новини Пловдив » Спорт » Ботев победи Септември (Симитли) в контрола
БГ Футбол Спорт Спорт Важно

Ботев победи Септември (Симитли) в контрола

Ботев-Септември (Симитли)

Ботев (Пловдив) се наложи с 3:2 над Септември (Симитли) в контролна среща. Спарингът се игра пред празните трибуни на „Футболен комплекс Ботев 1912“.

„Канарчетата“ имаха много проблеми със състава, като освен карантинираните футболисти участие в контролата не взеха Джонатан Перейра и Димитър Тонев. В средата на първото полувреме Виктор Генев получи контузия и бе заменен принудително.

В игра за Ботев се включиха каращите проби Станислав Маламов и Мохамед Брахими. Пълен мач за пловдивчани записа роденият през 2004 година централен защитник Иван Иванов.

В 39-ата минута гостите откриха резултата, след като Запро Динев реализира след удар в наказателното поле.

В 55-ата минута гостите си вкараха автогол.

В 62-та минута Мите Цикарски центрира, а Иван Василев засече с глава и направи пълен обрат за Ботев.

В 73-та минута Иван Василев върна топката към Станислав Маламов, който с хубав удар от воле направи резултата 3:1.

В последните секунди Евгени Тунтев от Септември оформи крайното 3:2.

Следващата събота Ботев гостува на Лудогорец в Разград.