Германският министър на здравеопазването Йенс Шпан подчерта, че правителството и обществеността трябва да направят „всичко, което можем“, за да ограничат разпространението на нови варианти на COVID-19.
За да постигнат това, хората ще трябва да намалят контактите с другите за още два или три месеца, докато съществуващите мерки ще трябва да останат активни и след 1 февруари, обясни той.
По-рано този месец Шпан заяви, че правителството планира да ваксинира всеки германски гражданин срещу COVID-19 до лятото на тази година.
Германският канцлер Ангела Меркел обясни, че строгите мерки, наложени заради новия коронавирус в Германия, ще трябва да останат до пролетта.
Броят на потвърдените случаи на коронавирус в Германия се е увеличил с 19 600 до 1 953 426, показват данни на Института по инфекциозни болести Робърт Кох в сряда.
Смъртните случаи са се увеличили с 1060 до 42 637, показват данните. /ПловдивПрес
Още
Германия се подготвя за локдаун до Великден
Влизаме в Германия само с отрицателен PCR тест
Печален рекорд в Германия! Близо 1200 жертви на COVID-19 за денонощие