Майонеза Краси
Новини от Пловдив » Спорт » Ботев удари Етър, Славчо Шоколаров герой на мача
БГ Футбол Спорт Спорт Важно

Ботев удари Етър, Славчо Шоколаров герой на мача

Ботев (Пловдив) спечели и втората си контрола от зимната подготовка. „Канарчетата“ надвиха с 2:1 Етър в мач, който се проведе на клубната база в Коматево. Славчо Шоколаров се превърна в герой за Ботев, реализирайки и двете попадения във вратата на „виолетовите“. За гостите от Велико Търново се разписа Даниел Младенов.

Срещата бе наблюдавана на живо от новия силен човек в Ботев – Антон Зингаревич, който гледа и победата на „канарчетата“ над Гигант (7:0).

Домакините поведоха още в 6-ата минута. Шоколаров отне топка в половината на гостите, напредна, финтира защитник и с хубав удар вкара за 1:0.

Етър изравни в 13-ата минута. Алдаир центрира в наказателното поле, последва неразбирателство и Младенов с глава вкара за 1:1.

До края на полувремето Ботев имаше две добри възможности за гол, но Василев и Бонев пропуснаха.

В 53-ата минута удар на Атанас Илиев бе избит от голлинията. В 70-ата минута Шоколаров отново изведе Ботев напред. Халфът се разписа след страхотен удар от пряк свободен удар.

Минута преди края Шоколаров можеше да се разпише за трети път, но пропусна от добра позиция.

БОТЕВ (Пловдив) – ЕТЪР 2:1
1:0 Славчо Шоколаров (6), 1:1 Даниел Младенов (13), 2:1 Славчо Шоколаров (71)

Стартовите състави:

БОТЕВ: 1. Янко Георгиев, 28. Филип Филипове, 4. Виткро Генев, 25. Станислав Работов, 26. Мите Цикарски, 18. Бисер Бонев, 24. Кевин Янсон, 27. Иван Василев, 88. Славчо Шоколаров, 22. Реда Рабей, 9. Атанас Илиев

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 72. Марк Едур, 26. Мариян Иванов, 81. Венелин Филипов, 18. Никола Фемиа, 20. Яни Пехливанов, 11. Даниел Младенов, 7. Милчо Ангелов, 22. Ловре Кнежевич, 83. Алдаир Ферейра, 44. Божидар Кацаров/ПловдивПрес