Quantcast
Новини Пловдив » Важно » Гришо на осминафинал на Australian Open след победа над Кареньо Буста
Важно Спорт Спорт Важно тенис

Гришо на осминафинал на Australian Open след победа над Кареньо Буста

Григор Димитров

Григор Димитров се класира за осминафиналите на Australian Open след победа над световния №16 Пабло Кареньо Буста. Първата ни ракета не загуби нито един гейм в мача, като спечели с 6-0 първи сет, а при резултат 1-0 във втората част испанецът се оттегли заради стомашно неразположение. Така сблъсъкът приключи след едва 38 минути и първата ни ракета съхрани силите си за предстоящия мач, съобщава tenniskafe.

В следващата фаза Димитров ще се изправи срещу победителя от мача между Доминик Тийм и Ник Кирьос, които играят по-късно днес.

Двамата опоненти демонстрираха много атакуваща игра от самото начало и спечелиха по едно дълго разиграване в откривашия гейм. Кареньо Буста стигна до геймпойнт след непредизвикана грешка на Димитров, но първата ни ракета осъществи обрат и проби сервиса на опонента си.

Първата ни ракета продължи силното си представяне и във втория гейм. Кареньо Буста поведе с 30-15, но отново не успя да задържи преднината си и Димитров обърна резултата, като междувременно записа първия ас в мача.

Слайс бекхендът на българина продължи да създава проблеми на неговия опонент и в третия гейм. При резултат 30-30 отново Димитров бе по-хладнокръвният играч на корта като пласира зрелищен бекхенд уинър, след което Кареньо Буста допусна непредизвикана грешка и бе пробит за втори път в мача.

В четвъртия гейм българинът допусна обрат от 30-0, но отново бе по-прецизен в решаващите мигове и увеличи преднината си в сета.

С напредването на сета Кареньо Буста започна да показва първи признаци на нервност. Испанецът се опитваше да приключва възможно най-бързо разиграванията, но неговата припряност му изигра лоша шега и Димитров се доближи само на гейм от спечелването на първия сет.

Кареньо Буста не изглеждаше особено мотивиран в шестия гейм и апатията му позволи на първата ни ракета да запише гейм на нула и да спечели първия сет след само 26 минути игра. В почивката след края на сета испанецът поиска медицинско прекъсване.

В началото на втората част Димитров пропиля аванс от 40-15, но въпреки това успя да запише нов пробив и да спечели седми пореден гейм. Той обаче се оказа последният в мача, тъй като след него Кареньо Буста заяви, че не може да продължи и се оттегли.