A1 Advertisement
Новини от Пловдив » Важно » Маските на открито задължителни в Карлово и Сопот от днес
COVID-19 Важно Здраве Карлово Регион Сопот

Маските на открито задължителни в Карлово и Сопот от днес

Затягат мерките в София от днес
Снимката е илюстративна

Мария МОРУНОВА, Ваня ДРАГАНОВА

Маските на открито са задължителни в Карлово от днес, Общинският кризисен щаб е забранил и публичните мероприятия на открито в следващите 2 седмици – до 26 март. Това съобщи кметът на Карлово Емил Кабаиванов.

В Сопот от днес също са задължителни маските на открито. Общинската администрация от днес работи онлайн, съобщи кметът на Община Сопот Деян Дойнов.

Вчера шефката на РЗИ Ваня Танчева-Манчевазаяви, че в Карлово и Сопот са най-високите нива на заболеваемост с ковид в Пловдивска област, затова мобилните имунизационните екипи днес са в Карловско.

Междувременно шефът на дирекция „Здравеопазване“ в Община Пловдив д-р Калин Калинов обясни, че сутринта единият имунизационен екип е поставял ваксини в предприятието „Българска роза“. Но след изявлението на премиера Бойко Борисов, че ваксинирането с „АстраЗенека“ се преустановява, имунизационният екип е спрял работа.

„В общинските имунизационни кабинети имунизирането също е преустановено. Чакаме второ нареждане“, допълни д-р Калинов.

Още

Мобилни екипи имунизират първите 150 пловдивчани днес
Полицаи дежурят по входовете на моловете
Учениците от 5. до 12. клас в Пловдив минават на онлайн обучение

ПИМК БИЛД

Коментари

Коментари

PIMK BUILD
БРАДЪРС СЕКЮРИТИ ГРУП
38-Истории-за-началото-на-планинарството-в-България

Архив по дни

Архив по седмици

Архив по месеци

Архив по години

Категории

Времето

Дондукова или Вазова да се казва градската градина зад Природонаучния музей, обновена с близо 5 млн. лева?

  • Вазова градина е най-правилното наименование. Иван Вазов е живял на съседната улица, тук е написал едни от най-забележителните си произведения. Хората са се стичали под балкона, за да го приветстват 37%
  • Както я знаят пловдивчани от създаването ѝ – Дондукавата градина. Хората са я кръстили така, защото е създадена по време на привременното управление и по препоръка на княз Александър Дондуков-Корсаков 30%
  • Не ме интересува. Нека си остане както досега без официално име – Градската градина 18%
  • Референдум. Това е най-справедливото решение. 8%
  • Капитан Бураго – Освободителя на Пловдив. Неговият паметник също е в тази градина и всяка година Пловдив му отдава почит на 16 януари, когато Бураго с отряд драгуни форсира Марица и освобождава града. 7%

Начална дата: 24.04.2024 @ 19:09 | Крайна дата: 24.05.2024 @ 19:09

Зареждане ... Зареждане ...