Quantcast
Новини Пловдив » Спорт » Славия победи Ботев в Пловдив
БГ Футбол Спорт Спорт Важно

Славия победи Ботев в Пловдив

Славия победи с 1:0 Ботев Пловдив в мач от 24-ия кръг на футболното ни първенство. Двубоят на комплекс „Ботев 1912“ в Коматево започна с минута мълчание в памет на починалия лекар на Славия д-р Любен Ангелов.

„Жълто-черните“ започнаха с няколко атаки, но гостите бързо поеха инициативата.

Успехът за „белите“ донесе Ивайло Димитров с гол още в 14-ата минута на сблъсъка. Двата отбора създадоха куп опасни положения пред двете врати и уцелиха по една греда.

През втората част домакините опитаха да променят нещата с влизането на Еспиноса и Сисе, но не успяха.

В 60-ата минута отново от голлинията на Ботев беше изчистена топката след центриране на Макрилос, който в 62-ата минута се размина с втори гол. Той засече центриране отдясно, но коженото кълбо мина покрай гредата.

Три минути по-късно дойде най-добрият шанс за Ботев, но изстрелът с глава на Атанас Илиев намери горната греда.

Ботев поиска дузпа в 74-ата минута, когато Георги Вълчев спря топката с ръка след центриране в наказателното поле на гостите, но реферът Волен Чинков обаче даде знак играта да продължи.

С успеха Славия събра 22 точки и се изкачи на 11-о място. Ботев остава на 10-а позиция с 24 т.

В следващия кръг столичани приемат Ботев Враца, докато пловдивчани гостуват на Черно море.