Krassi
Новини от Пловдив » Важно » Проф. Александър Маринов: Нови избори няма да предизвикат по-голям хаос от сегашния
България Важно ИЗБОРИ 2022 Политика

Проф. Александър Маринов: Нови избори няма да предизвикат по-голям хаос от сегашния

Проф. Александър Маринов
Проф. Александър Маринов

Нови избори няма да доведат до по-голям хаос, в сравнение с последната година управлението на ГЕРБ, заяви пред БНР проф. Александър Маринов, председател на Стратегическия съвет при президента Румен Радев.

Според него ситуацията е далеч от апокалиптичната и едно добро управление би се справило достатъчно убедително.

Проф. Маринов подчерта, че изборът кой да получи третия мандат за съставяне на правителство е доста ограничен, след всичко, което се случва при първите два мандата.

Президентът има конституционно право да забави връчването на мандата, за да даде възможност на парламента да свърши своята законодателна дейност, а и за да се проучат по-задълбочено възможностите за съставяне на правителство, смята Маринов.

Решението на държавния глава да връчи в сряда проучвателния мандат на „Има такъв народ“, показва, че „аргументите му са натежали в тази посока“.

Припомняме, в понеделник, 26 април, лидерът на ИТН Слави Трифонов обяви, че ще върне мандата на секундата.

Според Маринов е важно как привържениците на партията на Слави Трифонов ИТН ще приемат решението му да върне мандата за съставяне на правителство. Той уточни, че това ще стане ясно от подкрепата, която ще получат на следващите избори.

Определянето на световната шампионка по шах Антоанета Стефанова като кандидат за премиер на ИТН е символ, смята председателят на Стратегическия съвет при президента. „Тя е контрапункт на Бойко Борисов. Това са два антипода – като манталитет, като излъчване“, каза Маринов.

Извън този символ на ИТН те трябва да предложат свой екип, ако искат да са във властта, категоричен е проф. Александър Маринов. /ПловдивПрес

Още

Атанас Зафиров, БСП: Трифонов е на път да възпроизведе статуквото

Трифонов: Не бягаме от отговорност. Направим ли кабинет, ще сме зависими

ИБ на БСП: Трифонов провали възможността да се разгради моделът „Борисов“

Борисов: Чакаме да чуем министрите на Слави Трифонов

Слави Трифонов: ИТН ще върне мандата. На секундата

Райчев: Слави иска втори мач и да бие 3:1, ако не стане – следва програма минимум

Доц. Антоний Гълъбов пред Plovdiv-Press: Влизаме в спираловидна политическа криза, това е опасен сценарий

Атанасова: В ГЕРБ очакваме разговори с този, който получи третия мандат

ПИМК БИЛД

Коментари

Коментари

PIMK BUILD
БРАДЪРС СЕКЮРИТИ ГРУП
38-Истории-за-началото-на-планинарството-в-България

Архив по дни

Архив по седмици

Архив по месеци

Архив по години

Категории

Времето

Дондукова или Вазова да се казва градската градина зад Природонаучния музей, обновена с близо 5 млн. лева?

  • Вазова градина е най-правилното наименование. Иван Вазов е живял на съседната улица, тук е написал едни от най-забележителните си произведения. Хората са се стичали под балкона, за да го приветстват 37%
  • Както я знаят пловдивчани от създаването ѝ – Дондукавата градина. Хората са я кръстили така, защото е създадена по време на привременното управление и по препоръка на княз Александър Дондуков-Корсаков 30%
  • Не ме интересува. Нека си остане както досега без официално име – Градската градина 18%
  • Референдум. Това е най-справедливото решение. 8%
  • Капитан Бураго – Освободителя на Пловдив. Неговият паметник също е в тази градина и всяка година Пловдив му отдава почит на 16 януари, когато Бураго с отряд драгуни форсира Марица и освобождава града. 7%

Начална дата: 24.04.2024 @ 19:09 | Крайна дата: 24.05.2024 @ 19:09

Зареждане ... Зареждане ...