Quantcast
Новини Пловдив » Спорт » Ботев Пловдив загуби от Черно море
БГ Футбол Спорт Спорт Важно

Ботев Пловдив загуби от Черно море

Черно море победи Ботев Пловдив с 3:1 в първия си мач от плейофите за Лигата на конференциите. Двубоят се игра във Варна, а домакините успяха набързо да поведат с две попадения на Родриго Енрике (3′, 6′).

В средата на първото полувреме гостите намалиха резултата след красиво изпълнение на Атанас Илиев (25), но девет минути преди края на първото полувреме Зе Гомеш реализира трети гол във вратата на „жълто-черните“. Малко след това „канарчетата“ останаха в намален състав, след като Филип Филипов получи втори жълт картон, спирайки опасна контраатака.

През втората част „моряците“ почти изцяло владееха инициативата, но до нови попадения не се стигна.

С постигнатия успех Черно море събра актив от 40 точки и води убедително в Група А, докато Ботев Пловдив е последен с 24./ПловдивПрес