Quantcast
Новини Пловдив » Спорт » Локомотив Пловдив победи Лудогорец с 2:1 и помрачи празника на „орлите“
БГ Футбол Спорт Спорт Важно

Локомотив Пловдив победи Лудогорец с 2:1 и помрачи празника на „орлите“

Локомотив Пловдив победи като гост Лудогорец с 2:1 в мач от първата шестица на 28-и кръг в efbet Лига. Домакините, които вече си бяха осигурили титлата, поведоха с гол на Бернард Текпетей  15-ата минута, но Георги Минчев изравни в 17-ата минута. Димитър Илиев донесе пълния обрат за гостите след точно изпълнена дузпа, а това се оказа и последното попадение в срещата. „Орлите“ завършиха срещата с двама души по-малко, след като червени картони получиха Елвис Ману в 61-ата и Каули Оливейра в 81-ата минута.

Срещата от върха в класирането предложи изключителни емоции, като и двата отбора съдадоха купища положения за гол. И трите попадения обаче паднаха още през първата част, когато „орлите“ поведоха, но „смърфовете“ съумяха да направят пълен обрат.

След почивката надеждите на домакините за точка бяха попарени, след като бяха изгонени двама футболисти на тима.

Сблъсъкът бе значително по-важен за пловдивчани, които водят битка за второто място с ЦСКА-София и днес те се представиха по най-добрия начин.

Въпреки загубата Лудогорец е шампион за десети пореден път в българскя елит, като малко след последния съдийски сигнал играчите на разградчани ще бъдат наградени с медалите и титлата.