„Всички горски предприятия са на загуба, но това е най-малкият проблем, защото има и много незаконна сеч, за която си затварят очите директорите. Тези предприятия са се превърнали в дърводобивници.“ Така служебният министър на земеделието проф. Христо Бозуков обясни в „Лице в лице“ защо са сменени всички шефове на държавните горски предприятия.
Според Бозуков ръководствата на горските стопанства се занимават и с натиск върху хората за кого да гласуват. „Има сигнали, че се свалят опознавателните знаци на автомобилите на Горското и се участва в предизборни кампании“, заяви Бозуков.
Той добави, че директорите на тези предприятия взимат по-големи заплати от министъра, което не е много редно, щом са на загуба.