Quantcast
Новини Пловдив » Световен Футбол » България отстъпи на Русия в контрола в Москва с дузпа в 83-ата мин
Световен Футбол Спорт Спорт Важно

България отстъпи на Русия в контрола в Москва с дузпа в 83-ата мин

Кадри: Team Bulgaria

България загуби от Русия в контрола. „Лъвовете“ отстъпиха с 0:1 в Москва в генерална репетиция на „сборная“ преди Европейското първенство.

Нашият състав успя да удържи равенството почти до края на мача, но домакините получиха дузпа в 83-ата минута, изпълнена точно от Соболев.

Така трикольорите се разминаха с ново равенство, след като преди два дни завършиха 1:1 със състава на Словакия.

Селекционерът на България Ясен Петров бе избрал да започне с много промени в състава си. Дебют на вратата ни направи Иван Караджов, а през втората част в игра влезе Георги Георгиев.

С капитанската лента, „лъвовете“ бяха изведени за първи път от Кирил Десподов, в отсъствието на Георги Костадинов. Контролата премина под тоталната доминация на руснаците, но нашите успяха да не допуснат гол в мрежата си почти до края.

Срещата започна отлично за нашия тим. В 4-ата минута, Момчил Цветанов не упя да се възползва от разбъркване в наказателното поле и вратарят изби, топката стигна до Янков, но и той не успя да уцели вратата.

Последва по-добра игра на домакините. В 15-ата минута, Баринов центрира добре, Дзюба отклони към свой съотборник, но Валентин Антов се намеси решително и изби топката от краката на руския футболист.

Малко по-късно дебютантът ни на вратата Иван Караджов допусна грешка, след като подари топката на Оздоев, но халфът, за наше щастие, не успя да се възползва и стреля твърде слабо и неточно.

В 35-ата минута, топката влезе във вратата ни, но Караваев бе в засада след пас на Баринов и попадението логично не бе зачетено.

Минути преди края на полувремето, Валентин Антов предотврати сериозна опасност след отлична руска атака, хвърляйки се на шпагат след удар на Головин.

През втората част играта бе сериозно накъсана от множеството смени и за двата състава. На вратата за „лъвовете“ застана Георги Георгиев, а по-късно в игра се появиха Вутов, Атанас Илиев, Турцов и Георги Минчев. В 74-ата минута Георги Георгиев се намеси много добре след като опитният Жирков стреля опасно от близка дистанция.

В 83-ата минута Миранчук бе повален от Валентин Антов и съдията бе безкомпромисен. Зад бялата точка застана Соболев, който не сгреши за 1:0.

Русия започва участието си на Европейското първенство на 12 юни срещу състава на Белгия.

Следващата контрола на България е срещу Франция на 8 юни на „Парк Де Пренс“.

Русия – България КР 1:0
1:0 Александр Соболев (д.) 84′

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:
Русия: 1. Антон Шунин, 18. Юрий Жирков, 5. Андрей Семенов, 14. Георги Джикия, 4. Вячеслав Караваев, 7. Магомед Оздоев, 21. Дмитрий Баринов, 20. Алексей Йонов, 17. Александр Головин, 11. Роман Зобнин, 22. Артьом Дзюба (к)
Селекционер: Станислав Черчесов
България: 23. Иван Караджов, 3. Андреа Христов, 4. Валентин Антов, 25. Петко Христов, 16. Кристиян Малинов, 18. Ивайло Чочев, 6. Бирсент Карагарен, 21. Момчил Цветанов, 7. Доминик Янков, 11. Кирил Десподов (к), 9. Андрей Гълъбинов ​
Селекционер: Ясен Петров
Съдия: Алексей Кулбаков, Беларус
Стадион: VTB Арена, Москва