Quantcast
Новини Пловдив » Световен Футбол » Аржентина грабна Копа Америка насред „Маракана“
Световен Футбол Спорт Спорт Важно

Аржентина грабна Копа Америка насред „Маракана“

Аржентина е футболният властелин на Южна Америка. След 28-годишно чакане и четири загубени финала Аржентина спечели Копа Америка. Отборът се наложи над Бразилия с 1:0 в емоционален мач, за да триумфира за пръв път в континенталната надпревара на Южна Америка от 1993 г.
Единственият гол на стадион „Маракана“ в Рио Де Жанейро вкара Анхел Ди Мария в 22-ата минута.
Купата е 15-а за аржентинците, с което те се изравняват с Уругвай като най-успешен отбор в турнира. Бразилия не успя да триумфира за втори пореден път в Копа Америка, както направи през 2019 г., тогава отново като домакин.

Голямата звезда на Аржентина Лионел Меси успя да спечели първо отличие с националния отбор, за който той играе от 2005 г.
Шесткратният носител на „Златната топка“ беше избран за най-полезен играч в турнира. В хода на Копа Америка Меси отбеляза четири гола и имаше решителен принос за победите на отбора си.

Финалът с Бразилия очаквано предложи голяма битка. Домакините бяха по-агресивни в началото, но не успяха да застрашат сериозно Емилиано Мартинес. Първият добър шанс се откри пред аржентинците, когато в 22-ата минута Родриго Де Паул изведе Ди Мария, а той с прехвърляш удар прати топката в мрежата.

Това беше и единственият точен удар за Аржентина през първата част. Бразилия също отправи един удар в очертанията, но срещаше големи проблеми да пробие защитата на съперника.

През второто полувреме гол на Ричарлисон в 53-ата минута беше отменен заради засада, а само минута по-късно Мартинес направи изключително спасяване срещу бразилския нападател. Силният период за Бразилия продължи с натиск и още няколко шанса.
Габриел Барбоса пропусна две изгони положения за тима си.
В края на мача Аржентина можеше да вкара и втори гол, но вратарят на Бразилия Едерсон спаси изстрел на Де Паул.

Стартови състави:

АРЖЕНТИНА (4-3-3): Eмилиано Мартинес, Маркос Акуня, Николас Отаменди, Кристиян Ромеро, Гонсало Монтиел, Леандро Паредес, Родриго де Пол, Джовани ло Село, Лионел Меси, Лаутаро Мартинес, Анхел ди Мария

БРАЗИЛИЯ (4-2-3-1): Едерсон, Ренан Лоди, Тиаго Силва, Маркиньос, Данило, Каземиро, Фред, Лукас Пакета, Евертон, Ричарлисон, Неймар