Quantcast
Новини Пловдив » Локо » Локомотив Пд не се даде на Копехаген – 1:1
БГ Футбол Локо Спорт Спорт Важно

Локомотив Пд не се даде на Копехаген – 1:1

Локомотив Пловдив и Копенхаген завършиха наравно 1:1 в първи двубой от третия квалификационен кръг на Лига на конференциите. Двубоят на парк „Лаута“ предложи много емоции на зрителите и можеше да бъде спечелен и от двата отбора, предава dsport.

„Смърфовете“ поведоха в резултата след час игра, когато Бирсент Карагарен бе фаулира в наказателното поле, а Димитър Илиев се разписа от дузпа. В 74-та минута обаче появилият се от пейката Пеп Биел успя да изравни след отличен изпълнен пряк свободен удар.

Две минути по-късно Камил Вилчек пропусна да обърне за гостите, след като нацели страничната греда от дузпа. Тя бе отсъдена за фал на Милош Петрович срещу Кевин Дикс.

Пет минути преди края на мача Бирсент Карагарен бе изведен от Димитър Илиев, преодоля вратаря, но Виктор Нелсон се хвърли в краката му и спаси сигурен гол.

В продълженията на мача Айвън Ангелов получи директен червен картон, но до края имаше твърде малко време за гостите да вкарат втори гол.

Реваншът в Дания е след седмица. Победителят от двойката ще срещне победителя от грузинския Динамо Батуми и турския Сиваспор.

Локомотив Пловдив 1:1 Копенхаген
1:0 Димитър Илиев 60′
1:1 Пеп Биел 74′