Quantcast
Новини Пловдив » Спорт » Григор Димитров победи Медведев, отива на 1/4-финал в Индиън Уелс
Спорт Спорт Важно

Григор Димитров победи Медведев, отива на 1/4-финал в Индиън Уелс

Григор Димитров

Григор Димитров поднесе голямата изненада на силния турнир „Мастърс“ 1000 в Индиън Уелс. Най-добрият български тенисист елиминира световния номер 2 и победител на последното Открито първенство на САЩ Даниил Медведев на осминафинал и се класира за четвъртфиналите.

Поставеният под номер 1 в схемата руснак загуби в три сета с 4:6, 6:4, 6:3. Мачът продължи 2 часа и 14 минути.

„Почувствах се изтощен през турнира. Сега, когато всичко свърши, мога да го кажа. Появиха ми се физически проблеми“, каза Медведев след срещата.

Медведев започна с пробив още в първия гейм и спечели първия сет с лекота. Във втория сет руснакът поведе с 4:1 и изглеждаше, че ще постигне лесна победа, но Димитров се върна в мача с 5 поредни спечелени гейма.

Българинът, 28-и в световната ранглиста, спечели още първия си мачбол в третия сет след форхенд на Медведев, който излезе в аут.

„Ако (Григор) продължи да играе така, както игра след 4:1, ще спечели турнира“, предрече Медведев. „Той изигра втората половина на мача, както никой не е играл срещу мен на „Ю Ес оупън“. Не е като да съм му дал мача“, добави той.

Григор Димитров надви за втори път руснака в петия мач помежду им. Дотук Медведев беше в серия от три поредни успеха, в които дори не даваше сет на българина. Първата победа на Димитров над Медведев беше в първия им мач през 2017 г. в Куинс.

Димитров ще се изправи  на четвъртфинал срещу поляка Хуберт Хуркач (12-и в световната ранглиста). Българинът и 24-годишният поляк никога не са играли един срещу друг на ниво АТП. Участието на четвъртфинал ще бъде първо за Димитров в „Мастърс“ турнир от този в Рим през 2020 г.

Българският тенисист постига и втора победа над играч от Топ 10 през сезона. На Australian Open той надви Доминик Тийм (по това време №3). Общо през 2021 г. българинът има пет победи над играчи от топ 20 на ранглистата./ПловдивПрес