Quantcast
Новини Пловдив » Локо » Локо Пд надви ЦСКА 1948 за втора домакинска победа
БГ Футбол Локо Спорт Спорт Важно

Локо Пд надви ЦСКА 1948 за втора домакинска победа

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) записа нова победа у дома. “Черно-белите” надвиха с 2:1 ЦСКА 1948. Головете за успеха отбелязаха Парвиз Умарбаев и Димитър Илиев от дузпа.
Първото сериозно положение за Локомотив дойде в 24-ата минута. Далечно центриране на Гомис бе засечено с глава от Илиев, Наумов обаче улови. В 31-ата минута мощен шут на Марсел мина встрани от целта. В 33-ата минута Локомотив поведе! Триходова комбинация между Минчев, Илиев и Умарбаев изведе последния очи в очи с вратаря Наумов и той технично прати топката в мрежата на ЦСКА 1948 за 1:0. Гостите отговориха с опасен изстрел на Чочев, но Лукас Рейдър демонстрира рефлекс и изби топката в корнер.
В началото на втората част гостите изравниха. Денислав Ангелов се разписа за 1:1 – той засече с глава центриране от корнер на Русев. В 63-ата минута Локомотив стигна до дузпа. Крум Стоянов фаулира Димитър Илиев в наказателното поле, съдията изгони играча на “червените” и посочи бялата точка.
Националът Димитър Илиев донесе трите точки на отбора си от дузпа, която със сигурност ще му върне поразклатеното самочувствие след пропуска му при загубата от Литва. Срещата на стадиона в квартал „Лаута“ бе изгледан от националния селекционер Ясен Петров.
Гомис и Илиев бяха близо до трето попадение за “черно-белите”, но нов гол не падна.

Умарбаев мушна топката като бременно коремче след гола и направи сърце с ръцете си.

Парвиз Умарбаев откри резултата – 1:0 за Локомотив Пд в 33-ата минута. Страхотна триходова комбинация между Минчев, Димитър Илиев и Умарбаев изведе последния очи в очи с вратаря Наумов и той технично прати топката в мрежата на ЦСКА 1948.