Новини Пловдив » Ботев » „Ботев“ се удави в „Черно море“ насред Коматево, остава извън тройката
БГ Футбол Ботев Важно Спорт Спорт Важно

„Ботев“ се удави в „Черно море“ насред Коматево, остава извън тройката

Ботев не показа нито игра, нито желание за победа срещу Черно море

Канарчетата не успяха да преодолеят отбора на Черно море, който надделя на терена в „Коматево“ с 0:2. Мачът започна динамично още в първата минута с удар на Пабло Гарсия край вратата на Аргилашки. Противно на очакваното обаче, домакините не наложиха натиск в началните минути.

Последваха множество неточни удари, а в 22-та минута Сердюк проби опасно в наказателното поле на жълто-черните, но защитата неутрализира удара му. Веднага след това Черно море продължи активните си действия и нов удар на Сердюк премина на сантиметри от вратата на „Ботев“.

В 25-та минута Неделев подаде на Бароан, който нахлу в наказателното поле на гостите и взаймодейства с Рабей, който находчиво стреля от движение към обратния ъгъл, но вратарят на „Черно море“ успя с усилие да извади топката в корнер. Десет минути по-късно дойде неприятният момент за „канарчетата“. След пропуск на Кевин Янсон, гостите организихара бърза контраатака и Сердюк успя да преодолее Аргилашки за 0:1.

Пет минути по-късно Виктор Генев направи шпагат и игра с ръка, но след намесата на системата ВАР, отсъдената първоначално от съдията Станислав Тодоров дузпа беше отменена, тъй като фаулът на Генев е бил извън наказателното поле.

През второто полувреме неприятностите на жълто-черните продължиха. Почти веднага след началото Димов засече с глава центриране от корнер и насочи топката в обратния ъгъл, но добрата реакция на Аргилашки предотврати най-лошото. „Ботев“ отвърна незабавно с удар на Рабей, но Дюлгеров също се представи на ниво и спаси.

В 63-та минута „канарчетата“ имаха отлична възможност за изравняване, Джеймс Етоо пусна топката по тревата успоредно на голлинията на „моряците“, но атрактивното отиграване на Маркиньос с пета излезе в аут.

За „Ботев“ играта приключи окончателно две минути преди края със силен удар на Пабло Гарсия, който намери долния десен ъгъл на Аргилашки за 0:2. Жълто-черните не успяха да се задържат в тройката и отстъпват до петото място във временното класиране.

Ботев Пловдив – Черно море 0:2

0:1 Евгений Сердюк 35`

0:2 Пабло Гарсия 87`

Ботев Пловдив: 1.Георги Аргилашки, 3.Па Конате, 4.Виктор Генев(жк), 6.Дилан Мартенс(жк), 8.Тодор Неделев, 10.Емануел Току, 11.Антоан Бароан(65`- Димитър Тонев), 17.Николай Минков(46`-Джеймс Ето`о(жк)), 18.Самюел Супрайен(жк), 22.Реда Рабеѝ, 24.Кевин Янсон(жк)(46`- Маркиньос)

Старши треньор: Азрудин Валентич

Черно море: 25.Иван Дюлгеров, 3.Живко Атанасов, 28.Влатко Дробаров, 6.Виктор Попов(жк), 2.Цветомир Панов, 71.Васил Панайотов(89`-Жозе Гомеш), 27.Даниел Димов, 23.Пабло Гарсия, 15.Леандро Андраде(55`-Джеваро Непомусено), 9.Евгений Сердюк(жк), 17.Велислав Василев(76`-Мартин Дичев)

Старши треньор: Илиан Илиев

Съдия: Станислав Тодоров