Новини Пловдив » Локо » Локомотив Пловдив взе железничарското дерби
БГ Футбол Локо Спорт Спорт Важно

Локомотив Пловдив взе железничарското дерби

Пловдивчани надделяха в железничарското дерби

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) победи Локомотив (София) в мач от 15-тия кръг на Първа лига. Голове на Димитър Илиев и Георги Минчев донесоха трите точки при успеха с 2:1 над столичани.

В 3-ата минута Селсо Рапосо от гостите намери в наказателното поле Божидар Кацаров, който стреля с глава, а Рейдър се намеси. Последва удар на Пинсон от дистанция, отново стражът на пловдивчани бе на мястото си. В 23-ата минута Димитър Илиев бе съборен в наказателното поле на “червено-черните”, Волен Чинков остана безмълвен.

В 50-ата минута Илиев изведе добре Минчев, който напредна и стреля, но Любенов спаси.При последвалия ъглов удар Артур Крачун стреля с глава, а топката срещна ръката на Мохамед Бухмиди. Първоначално главният рефер Волен Чинков подмина ситуацията, но ВАР се намеси. Бе отсъдена дузпа, а Бухмиди получи втори жълт и съответно червен картон. Димитър Илиев не сбърка от бялата точка и откри за 1:0! Пет минути по-късно “черно-белите” удвоиха своята преднина. Илиев получи в наказателното поле и с прецизен пас намери Минчев, който от близка дистанция направи 2:0. В 73-ата минута неразбирателство в защитата на гостите направи така, че да бъде отсъден непряк свободен удар в наказателното поле на Локомотив (София). Карагарен стреля опасно, но топката мина на сантиметър над горната греда. В 88-ата “червено-черните” намалиха за 2:1 чрез Пинсон. В добавеното време Лукас Рейдър с важни намеси запази резултата непроменен.

Следващата събота (27.11) от 15:15ч. Локомотив гостува на Пирин на стадион “Христо Ботев”.

Локо Пд – Локо Сф КР 2:1
1:0 Димитър Илиев (д.) 54′
2:0 Георги Минчев 60′
2:1 Виржил Пинсон 88′

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Локомотив Пд: 71. Лука Рейдър, 2. Олексий Биков, 20. Милош Петрович, 25. Артур Крачун, 6. Емил Янчев, 39. Парвиз Умарбаев, 33. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев (к), 10. Георги Минчев

Треньор: Александър Тунчев

Локомотив Сф: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 6. Пламен Крачунов, 5. Йоргос Катсикас, 4. Мики Орачев (к), 89. Матеус Дуарте, 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио, 7. Александър Александров, 9. Карим Бухмиди, 93. Виржил Пинсон

Треньор: Иван Колев