Quantcast
Новини Пловдив » Спорт » „Байерн Мюнхен“ първи в групата си след победа над „Динамо“ Киев с 1:2
Спорт

„Байерн Мюнхен“ първи в групата си след победа над „Динамо“ Киев с 1:2

„Байерн Мюнхен“ продължава уверено напред в Шампионската лига след 1:2 при гостуването си на киевското „Динамо“. Германците оглавяват класирането в групата си и са на осминафинал още преди днешния мач.

Баварците поведоха в 14-та минута с красив гол на Роберт Левандовоски, а половин час по-късно Кингсли Коман удвои резултата. След почивката Денис Гармаш намали пасива на домакините в 70-та минута, след пас на Виктор Циганков. До края на мача отборът на Мирча Луческу не успя да стигне до изравняване. В добавеното време Циганков стреля отдалеч, но топката срещна страничната греда на Мануел Нойер.

С петата си поредна победа „Байерн“ има пълен актив от 15 точки, а „Динамо“ Киев остава на дъното само с една точка и има единствено теоретични шансове за третото място, ако „Бенфика“ загуби от „Барселона“ на „Камп Ноу“.