Quantcast
Новини Пловдив » Спорт » „Ман Юнайтед“ на осминафинал след 0:2 срещу „Виляреал“
Спорт

„Ман Юнайтед“ на осминафинал след 0:2 срещу „Виляреал“

„Манчестър Юнайтед“ отива на осминафиналите в Шампионската лига, след като победи „Виляреал“ с 0:2 като гост в мач от Група „F“ в най-силния евроейски клубен турнир. Домакините бяха по активни в мача, но „червените дяволи“ показаха повече ефективност и с две късни попадения спечелиха важните три точки. С този успех „Манчестър Юнайтед“ е недостижим в класирането с 10 точки преди мачовете от последния кръг в груповата фаза.

12 минути преди края на мача, домакините допуснаха скандална грешка при изнасяне на топката. Вратарят Херонимо Рули комбинира с пас по земя с Етиен Капу, който се забави с овладяването, от което се възползва Фред и подаде на Кристиано Роналдо пред наказателното поле. Португалецът видя, че вратарят на домакините е излязал много напред от своята врата и с прехвърлящ удар откри резултата. Това е шестият му гол от пет изиграни срещи през сезона в Шампионската лига.

В 90-ата минута, след бърза контраатака, Джейдън Санчо отбеляза дебютното си попадение за „Юнайтед“ и оформи крайния резултат на 0:2.