Новини Пловдив » Спорт » Един Джеко („Интер“) – „Шахтьор“ Донецк – 2:0
Спорт

Един Джеко („Интер“) – „Шахтьор“ Донецк – 2:0

Един Джеко отбеляза и двете попадения срещу "Шахтьор" Донецк

След „сухото“ първо полувреме, „Интер“ победи „Шахтьор“ с 2:0. И двете попадения реализира Един Джеко – в 61-а и 67-а минута.

На почивката треньорът на „Шахтьор“ Донецк Роберто Де Дзерби направи една промяна в състава си, включвайки в игра Маркос Антонио на мястото на капитана Тарас Степаненко. „Нерадзурите“ стартираха отново агресивно и в 47-ата минута Лаутаро Мартинес стреля в ръцете на Анатоли Трубин. Десет минути по-късно аржентинецът отбеляза гол във вратата на Шахтьор Донецк, но главният съдия Овидиу Хацеган го отмени заради нарушение на нападателя срещу Микола Матвиенко.

В 61-ата минута „Интер“ откри резултата. Иван Перишич проби по левия фланг, след което центрира в наказателното поле към Лаутаро Мартинес, но аржентинецът остана под топката. Матео Дармиан овладя след това и нанесе изстрел, който бе блокира, след което Един Джеко с мощен изстрел от границата на наказателното поле реализира в десния ъгъл.

Шест минути по-късно босненецът отново бе в прегръдките на съотборниците си. Иван Перишич за пореден път проби по левия фланг, след което центрира на далечната греда, където Един Джеко отблизо реализира с глава.

В следващите минути украинският тим опита да пренесе играта в предни позиции, но „нерадзурите“ стояха добре подредени и не допускаха опасности пред вратата на Самир Ханданович. Десет минути преди края на двубоя Артьом Бондаренко сттреля от границата на наказателното поле опасно покрай левия страничен стълб.

Две минути по-късно Марлос подаде към непокрития Додо в наказателното поле, след което крайният бранител нанесе изстрел, който срещна гредата и излезе в аут.