Quantcast
Новини Пловдив » Спорт » Шампионска лига на полувремето – „Интер“ – „Шахтьор“ – 0:0
Спорт

Шампионска лига на полувремето – „Интер“ – „Шахтьор“ – 0:0

Завършиха първите полувремена на двата по-ранни мача в Шампионската лига тази вечер.

В единия двубой „Интер“ и „Шахтьор“ Донецк приключиха първото полувреме при 0:0.

„Нерадзурите“ стартираха агресивно и от първия съдийски сигнал притиснаха съперника си в собствената му половина. Във 2-ата минута Марсело Брозович получи в наказателното поле след центриране от корнер. Хърватинът нанесе изстрел, но прати топката над вратата. В следващите минути действията на терена не се промениха и домакините с висока преса притискаха дълбоко украинския тим. Гостите опитваха да изнесат топката с разигравания, но не успяваха да достигнат до вратата на Самир Ханданович.

В 12-ата минута защитата пред Анатоли Трубин не успя да се справи с ниско центриране на Иван Перишич и топката се озова в Николо Барела мигновено стреля, но покрай десния страничен стълб. Четири минути по-късно Шахтьор Донецк отправи първия си изстрел, след като Додо стреля от дистанция, а Самир Ханданович улови.

В 21-ата минута Лаутаро Мартинес получи в наказателното поле, но след това на два пъти бе спрян отлично от Витао. Две минути по-късно Хакан Чалханоглу центрира в наказателното поле от ъглов удар, където Андреа Ранокиа бе над всички и стреля с глава покрай леивя страничен стълб. В 24-ата минута защитата на гостите направи сериозна грешка при изнасянето на топката и топката се озова в Един Джеко, който сам срещу Анатоли Трубин стреля в тялото на вратаря. Украинският тим веднага организира контраатака и Фернандо получи на добра стрелкова позиция, но намесата на Милан Шкриняр предотврати попадение и топката излезе в ъглов удар.

Три минути по-късно Иван Перишич с отлично центриране намери Един Джеко в наказателното поле. Босненецът стреля с глава, но стражът на гостите се намеси решително и изби. Малко след това Анатоли Трубин улови плътен удар на Хакан Чалханоглу от дистанция.

В 31-ата минута Фернандо отправи опасен изстрел, който премина на метър над напречната греда. Пет минути по-късно Анатоли Трубин допусна гаф след върнатата към него топка и я подари на Един Джеко. Нападателят мигновено стреля, но много неточно, пращайки топката в трибуните.

Натискът на Интер продължи и малко след това Лаутаро Мартинес бе изведен в наказателното поле, където веднага стреля, но вратарят на гостите съкрати бързо дистанцията и спаси.

Четири минути преди края на първото полувреме Самир Ханданович улови далечен изстрел на Педриньо. Веднага след това „нерадзурите“ организираха бърза атака, която завърши с удар на Лаутаро Мартинес от въздуха, но Анатоли Трубин отново спаси. В последната минута на редовното време аржентинецът изведе технично с пета Един Джеко в наказателното поле, но ударът на босненеца не намери целта.

В другата среща „Бешикташ“ и „Аякс“ също приключиха полувремето при 0:0