Quantcast
Новини Пловдив » Без категория » „Ман Сити“ с обрат срещу ПСЖ – 2:1
Спорт

„Ман Сити“ с обрат срещу ПСЖ – 2:1

Срещата започна със ситуация за „Ман Сити“ в петата минута. Родри засече с глава центриране от свободен удар на далечната греда, но Преснел Кимпембе успя да изчисти пред голлинията. Топката стигна до Риад Марес, който стреля от малък ъгъл, но в аут.

В следващите минути домакините владееха повече топката и по-често се задържаха в половината на своя противник. В 18-та минута „гражданите“ бяха близо до откриването на резултата. Риад Марес получи в наказателното поле на добра позиция и шутира силно, но Ашраф Хакими изчисти с глава над вратата в корнер. След страничното изпълнение изстрел с глава на Рубен Диаш бе блокиран на далечната греда от защитник в нов ъглов удар.

Първата по-опасна възможност за ПСЖ дойде в 27-ата минута, когато Нуно Мендеш се оказа сам в наказателното поле, но ударът му беше слаб и в ръцете на вратаря Едерсон. В ответната атака Зинченко стреля силно от дистанция, но бе блокиран от Маркиньос.

В 32-ата минута Марес получи отдясно и изведе в наказателното поле Бернардо Силва, който центрира на първа греда, Андер Ерера пресече и Кейлор Навас улови с лекота.

Натискът на „Сити“ се увеличаваше и само минута по-късно, след центриране отляво в наказателното поле, гостите не успяха да изчистят добре и топката падна на крака на Илкай Гюндоган, който нанесе силен удар, но уцели лявата греда на Навас. Секунди след това Марес шутира от границата на наказателното поле към далечния ъгъл на вратата, но там Навас плонжира и изби с ръка в корнер.

Минута преди края на първата част, парижани получиха една от малкото си възможности да погледнат към вратата на скучаещия Едерсон. Грешка на Джон Стоунс на центъра позволи топката да бъде отнета и тя достигна до незабележимия Килиан Мбапе, който напредна отляво, влезе в наказателното поле и шутира с десния крак, но над вратата на домакините.

Въпреки тоталната доминация на домакините през първото полувреме, ПСЖ бяха тези, които откриха резултата. В 50-ата минута Неймар даде отличен пас за Нуно Мендеш отляво, който пък комбинира с Меси към вътрешността на терена. Аржентинецът направи двойно с Ерера пред наказателното, след което влезе отляво в пеналтерията и центрира. Получи се рикошет и топката стигна до непокрития на далечната греда Мбапе, който стреля между краката на Едерсон за 0:1.

Веднага след това Хосеп Гуардиола реагира, като направи смяна. Той пусна в игра Габриел Жезус на мястото на Зинченко.

В 61-ата минута Марес овладя подаване в наказателното поле отдясно и стреля към вратата, но Навас спаси.

Само две минути по-късно обаче „Сити“ изравни. Родри даде отличен пас за Уодър отдясно в наказателното поле и английският национал моментално центрира. Жезус успя леко да отклони топката към далечната гледа, където Стърлинг подложи крак и я чукна във вратата за 1:1.

ПСЖ бе близо до това да поведе за втори път в мача в 74-ата минута. Неймар комбинира с Меси, който пък намери Мбапе. Французинът върна за Неймар, който направи отлично двойно с резервата Анхел ди Мария и бразилецът бе изведен в наказателното поле, финтира елегантно съперник и стреля в близкия ъгъл, но покрай дясната греда на Едерсон.

Само две минути след това „Ман Сити“ стигна до обрат. Гюндоган задържа добре отдясно и комбинира с Марес, който центрира в наказателното поле, където на далечната греда Бернардо Силва свали за Жезус, а бразилецът нанесе лек, но неспасяем удар от границата на вратарското поле за 2:1.