Quantcast
Новини Пловдив » Спорт » „Милан“ – „Атлетико“ Мадрид – 1:0, италианците завързаха ситуацията в групата
Спорт

„Милан“ – „Атлетико“ Мадрид – 1:0, италианците завързаха ситуацията в групата

Домакините имаха възможността да стартират по отличен начин, след като Родриго Де Паул получи пас от Яник Караско в наказателното поле и нанесе изстрел от въздуха, който бе отлично отразен от Чиприан Татарушану, но на Караско беше маркирана засада.

„Росонерите“ отговориха в 7-ата минута, когато Брахим Диаз направи индивидуален пробив през центъра, но стреля встрани от вратата. Две минути по-късно центриране отново на Диас можеше да изненада Ян Облак, след като топката застрашително мина покрай левия страничен стълб.

В следващите минути гостите се чувстваха по-добре на терена, докато домакините често грешаха при изнасянето на топката. В 19-та минута „дюшекчиите“ организираха добро нападение чрез Караско. Той продължи към Родриго Де Паул, който стреля от дистанция, но топката премина над вратата.

Постепенно „Атлетико“ Мадрид се задържа в половината на „Милан“, но защитата пред Чиприан Татарушану бе на мястото си и не позволи да се стигне до опасности. Последваха добри минути за гостите, които организираха постепенни атаки, а в същото време домакините заложиха на типичния си стил и се отбраняваха с петима души пред Ян Облак.

В 34-ата минута Пиер Калулу центрира в наказателното поле, където на далечната греда бе оставен непокрит Тео Ернандес. Левият бранител на „росонерите“ нанесе мигновен изстрел от въздуха, но прати топката покрай вратата.

До края на първото полувреме „росонерите“ владееха контрола над топката, но това не доведе до положения пред вратата на Ян Облак.

На почивката двамата треньори не направиха промени в съставите си. В 47-ата минута Алексис Салемакерс отправи изстрел в далечния ъгъл, който бе уловен от Ян Облак. „Атлетико“ Мадрид отговори минута по-късно, след като Лемар получи в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Чиприан Татарушану спаси.

„Росонерите“ наложиха териториален натиск и в 58-та минута Франк Кесие стреля от дистанция, но неточно. Три минути по-късно Тео Ернандес центрира остро от фаул в наказателното поле, където Симон Кяер стреля опасно с глава над вратата.

В 72-та минута Златан Ибрахимович изведе отлично Жуниор Месиас в наказателното поле, след което бразилецът опита пас към Брахим Диас, но топката бе избита. Тимуе Бакайоко стигна първи до кълбото и отправи изстрел, но Стефан Савич решително изби.

Три минути по-късно Антоан Гризман центрира в наказателното поле към Родриго Де Паул, който стреля от въздуха, но Татарушану улови.

В 77-та минута гостите отговориха с изстрел от дистанция на Алесандро Флоренци, който премина над вратата. В 80-та минута отново Флоренци центрира в наказателното поле от фаул, където Тимуе Бакайоко стреля с глава, но над вратата.

Седем минути по-късно „росонерите“ откриха резултата. Тео Ернандес подаде към Франк Кесие, който веднага центрира в наказателното поле и Жуниор Месиас с глава реализира във вратата на Ян Облак.

В 90-ата минута Исмаел Бенасер отправи изстрел, който бе отразен от вратарят на домакините, след което стражът направи спасяване и срещу Златан Ибраахимович. Веднага след това Матеуш Куня можеше да изравни, но направи фрапантен пропуск отблизо. Това бе и последното по-сериозно положение до края на двубоя.