Quantcast
Новини Пловдив » Спорт » „Цървена звезда“ – „Лудогорец“ – 1:0, „орлите“ напускат Лига Европа
Спорт

„Цървена звезда“ – „Лудогорец“ – 1:0, „орлите“ напускат Лига Европа

Мачът в Белград стартира с атака на домакините, които стигнаха до ъглов удар. След изпълнението му Страхиня Еракович бе оставен непокрит в наказателното поле на „орлите“, но ударът на бранителя с глава отлетя в аут. В седмата минута Десподов проби отдясно и върна назад за Жордан Икоко. Десният бранител на българския шампион пласира центриране в наказателното поле на Звезда за Сотириу, който изпревари Драгович и среля с глава, но също в аут.

„Лудогорец“ съумя да задържа повече топката в сравнение с първите минути на срещата и притъпи достатъчно добре първоначалния натиск на сърбите. В 12-ата минута „орлите“ имаха претенции за дузпа, а испанският рефер бързо се съвеща с ВАР, който му посочи, че нарушение на правилата в наказателното поле на домакините няма. „Лудогорец“ опитваше да пробие отбраната на „червено-белите“ предимно с нападения отляво, като Мавис Чибота трябваше успешно да преминава през Радован Панков. В 19-ата минута именно конгоанецът отправи силен диагонален удар извън наказателното поле, но неточно.

След 29 минути игра „орлите“ организираха страхотно нападение отдясно. Жордан Икоко пусна пас по земя, Десподов го пропусна през крака и топката стигна до Сотириу. Кипърският стрелец на „орлите“ хитро върна назад за Клод Гонсалвеш, който отправи удар към вратата на Милан Борян, но бившият страж на „Лудогорец“ с две ръце боксира встрани.

В добавеното време на първата част „звездашите“ стигнаха до най-чистото си положение. Борян изпълни бързо свободния удар, а топката бе свалена за Катай. Плеймейкърът сви вляво на наказателното поле на Лудогорец за Иванич, но ударът оплете мрежата от външната страна на вратата. В 54-ата минута Милан Павков шутира изключително мощно отляво в наказателното поле на „Лудогорец“, но Сержио Падт с две ръце прати топката в ъглов удар.

В 60-тата минута Мирко Иванич овладя топката пред границата на наказателното поле на „орлите“ и с прекрасен фалцов удар прати топката в горния ляв ъгъл на Падт, който в тази ситуация нямаше какво да направи. Голът даде увереност на „звездашите“, които започнаха да атакуват още по-масирано, а в 63-ата минута Павков опита да се разпише, но стреля встрани от вратата на българския шампион. Пет минути по-късно Канга пробва да изненада нидерландския вратар на „Лудогорец“, но също неточно. Краен резултат от срещата „Цървена звезда“ – „Лудогорец“ – 1:0. Така „орлите“ приключват с Лига Европа за този сезон.