Новини Пловдив » Спорт » „Славия“ и „Ботев“ наравно – 0:0
Спорт

„Славия“ и „Ботев“ наравно – 0:0

Снимка: ПФК Ботев Пловдив

Славия и Ботев направиха добър мач с множество интересни моменти на „Овча купел“, но не успяха да си отбележат попадения. Белите остават на трето място в класирането с 27 точки, с 1 повече от Ботев.
Още след първия съдийски сигнал и двата отбора започнаха да търсят гол. Първата интересна ситуация дойде в третата минута, когато Николай Минков подаде към Емануел Току, който обаче стреля неточно.

Три минути по-късно Емил Виячки надскочи останалите след центриране от ъглов удар и насочи топката към вратата, но Георги Аргилашки успя да улови. Четири минути след това Тодор Неделев отправи отлично центриране към вратата на Славия, а Маркиньос от опасна близост засече с глава. Светослав Вуцов обаче демонстрира отличен рефлекс и изби.

В 38-ата минута отново бразилецът демонстира добър контрол над топката. Маркиньос нахлу в пеналтерията и шутира, но топката не намери очертанията на вратата. Така първото полувреме завърши без отбелязани голове.

През втората част случващото се на терена небеше по-различно. В 59-ата минута Рабей получи отляво и пусна прострелно центриране, но Маркиньос не успя да засече подаването, което бе в непосредствена близост до вратата. В 75-ата минута Самюел Супрайен получи топката след разбъркване в пеналтерията, но ударът му от около 15 метра беше неточен.

Пет минути преди края на редовното време Маркиньос бе изведен в наказателното поле и шутира по земя. Светослав Вуцов обаче запази хладнокръвие и спаси.

Играч на мача е вратарят на Славия Светослав Вуцов, втори остана Николай Минков от Ботев, а тройката допълни неговият съотборник Виктор Генев.

Ето и съставите на двата отбора:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 10. Радослав Кирилов /к/ (90 – 5. Мартин Атанасов), 17. Ерол Дост (90 – 11. Кристиан Добрев), 16. Кемело Нгуена, 88. Тони Тасев (79 – 7. Питър Макрилос), 22. Дарко Тасевски (66 – 9. Жуниор Мапуку), 71. Емил Стоев

Резерви: 1. Георги Петков, 9. Жуниор Мапуку, 11. Кристиан Добрев, 5. Мартин Атанасов, 7. Питър Макрилос, 15. Мартин Георгиев, 29. Борис Димитров

Треньор: Златомир Загорчич

Ботев Пловдив: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев /к/, 6. Дилан Мертенс, 7. Маркиньос, 8. Тодор Неделев (74- 11. Антоан Бароан), 10. Емануел Току, 17. Николай Минков, 18. Самуел Супрайен, 22. Реда Рабей (74 – 23. Димитър Тонев), 24. Кевин Янсон

Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Етоо, 23. Димитър Тонев, 25. Станислав Работов, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов

Треньор: Азрудин Валентич

Съдия: Димитър Димитров

Стадион: „Славия“