Quantcast
Новини Пловдив » Спорт » БГ Футбол » Локомотив направи 1:1 срещу Славия на „Овча купел“
БГ Футбол Локо Спорт Спорт Важно

Локомотив направи 1:1 срещу Славия на „Овча купел“

Отборите на Славия и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в среща от 18-ия кръг на лигата. И двете попадения в мача паднаха през първото полувреме. Йосип Томашевич (35) изведе гостите напред, но малко след това Крис Добрев (40) изравни. Така двата тима запазиха разликата помежду си. Те са разделени от 3 точки в полза на “белите”. Славия е на 5-о място с актив от 28 точки, а Локомотив се изравни по точки с шестия Левски.

Домакините започнаха срещата по-активно, но първият удар към една от двете врати беше на сметката на Локомотив (Пловдив). Шутът на Лукас Салинас в 8-ата минута излезе в аут. В 14-ата минута гостите имаха претенции за дузпа. Димитър Илиев падна в наказателното поле след подаване на Салинас. Капитанът на „смърфовете“ опита да спечели дузпа за своя тим след леко съприкосновение с Людовик Соарес. Сигнал обаче нямаше, а и ВАР не се намеси.

Още в следващата минута Емил Стоев стреля в аут. Отново Стоев беше активен в 17-ата минута. Той проби по дясното крило и центрира към наказателното поле, където Макрилос си спря топката и шутира, но встрани от вратата.

Гостите от Пловдив отговориха с неточен удар на Бирсент Карагарен. В 24-ата минута станахме свидетели и на първия точен изстрел. Емил Виячки засече с глава центриране от корнер. Топката обаче попадна право в ръцете на Лукас Рейдър и не затрудни стража. В 32-ата минута стражът на Локомотив отново показа, че внимава.

В 35-ата минута Йосип Томашевич изведе „смърфовете“ напред в резултата. Лукас Салинас центрира блестящо с левия си крак към втора. Халфът завъртя топката, а Крис Добрев изпусна Томашевич. От близко разстояние хърватинът засече с глава и разпечата вратата на Вуцов.

Много бързо Славия изравни резултата чрез Крис Добрев, който се реабилитира за грешката си при гола на гостите. Той показа добро пласиране и още по-добра игра с глава при центриране на Радослав Кирилов от левия фланг.

В края на първото полувреме Светослав Вуцов отрази удар с глава на Димитър Илиев, насочен в близкия ъгъл на вратаря. В 48-ата минута гол на Георги Минчев с глава не беше зачетен. Нападателят беше в положение на засада в момента на подаването на Бирсент Карагарен.

В 59-ата минута Кристиан Гомис покри засадата, което даде възможност на Емил Стоев да излезе сам срещу вратаря. Той можеше да спечели още няколко метра с дрибъл, но предпочете да прехвърля стража на Локомотив, който бе излязъл напред. Опитът на Стоев обаче беше много лош и топката излезе в аут. Последваха минути, в които двата тима чакаха грешка на противника.

В 78-ата минута Иван Минчев стреля в аут. Три минути по-късно Ради Кирилов не сполучи в опита си да намери далечния ъгъл на вратата зад Рейдър. В 86-ата минута вратарят на Локомотив трябваше да плонжира и да се разтегне максимално при удар на Нгуена от дъгата на наказателното поле.

СЛАВИЯ – ЛОКОМОТИВ 1:1

0:1 Йосип Томашевич (35)

1:1 Кристиан Добрев (40)

СЛАВИЯ: Светослав Вуцов, Андреа Христов, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Ерол Дост, Кемело Нгуена, Кристиан Добрев, Петер Макрилос, Радослав Терзиев, Емил Стоев;

ЛОКОМОТИВ: Лукас Рейдър, Милош Петрович, Мартин Паскалев, Кристиан Гомис, Емил Янчев, Парвиз Умарбаев, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев;

Стадион: Славия