Новини от Пловдив » Спорт » Лайпциг в Лига Европа след 2:1 с Ман Сити
Спорт Спорт Важно

Лайпциг в Лига Европа след 2:1 с Ман Сити

Отборът на Лайпциг си осигури участие в елиминационната фаза на Лига Европа, след като победи Манчестър Сити с 2:1 у дома. Доминик Собослай (24′) и Андре Силва (71′) дадоха добър аванс на „червените бикове“. Рияд Марез (76′) върна едно попадение, след което гостите останаха с човек по-малко, заради червен картон на Кайл Уокър и не успяха да избегнат поражението, което е второ за тях в групата. Английският шампион не бе особено мотивиран, защото още в предишния кръг си бе гарантирал първото място. На втора позиция с точка по-малко остава Пари Сен Жермен. Лайпциг завърши със седем пункта, докато Брюж остана на последно място с 4.

Домакините поведоха в 24-тата минута, когато дълго подаване на Лйамер от дълбочина свари отбраната на Сити неподготвена, извеждайки Собослай, който с лекота стреля покрай Стефен. Попадението мина проверката на ВАР за евентуална засада, но такава нямаше. Много скоро след това „червените бикове“ можеха да удвоят преднината си, но този път Стефен се намеси добре, като спаси силен удар на Форшберг.

В 38-ата минута стражът на Сити отново бе последна преграда, след като на голлинията изби удар на Силва с глава от няколко метра. Изстрелът бе насочен точно във вратаря, но все пак чистата ситуация отново бе в актива на домакините.

Манчестър Сити владееше повече топката, но създаде учудващо малко в предни позиции. Най-чистата голова възможност за „гражданите“ бе в 41-вата минута, когато Фоудън получи от Де Бройне, напредна на скорост и стреля от границата на наказателното поле, но топката срещна далечната греда. Малко след това Де Бройне изпълни нелошо пряк свободен удар, но Гулачи изби.

След почивката Сити привидно имаше преимущество, но отново не стигна до чисти положения. В 71-вата минута Андре Силва до голяма степен довърши интригата. Форшберг се възползва от грешка на Стоунс, след което нахлу в наказателното поле. Шведът можеше да стреля сам, но пусна към Силва, който с хубав удар направи 2:0.

„Гражданите“ реагираха като ужилени и веднага се хвърлиха в атака. В 77-ата минута Марез намали, след като засече с глава много добро центриране на Зинченко към далечната греда.

Малко след това Грийлиш бе близо до изравняването, но ударът му рикошира в бранител и излезе в корнер. В 82-рата минута Кайл Уокър намали значително шансовете на своя отбор, след като получи директен червен картон за опасно влизане срещу Силва. До края резултатът не се промени и английският шампион преглътна втора загуба в групата.