Новини от Пловдив » Ботев » Ботев загуби контролата от Легия с 0:2
БГ Футбол Ботев Спорт Спорт Важно

Ботев загуби контролата от Легия с 0:2

Снимка: Legia Warsaw Twitter

Съставът на Ботев Пловдив загуби контролата от Легия Варшава с 0:2 на стадиона в Дубай. Точни за символичните гости бяха Жозуе за 0:1 на полувремето и Игор Стрзалек в 79 минута за 0:2.

Контролата между Ботев и Легия започна в 14.00 часа българско време на терена на „Джебел Али“ в Дубай. Фенове и на двата отбора са заели място по трибуните, а по оградите на базата са закачени знамена на двата отбора. Собственикът на Ботев Антон Зингаревич също е на трибуната.

В началото жълто черните имаха шанс още в третата минута. Димитър Тонев бе изведен очи в очи с вратаря на Легия, но Артур Боруц се намеси отлично и парира удара.

В 5 минута Супрайен пусна дълъг пас към Маркиньос, който от своя страна продължи към Неделев. Последвалото центриране е блокирано от защитник.

6′ – Ботев получи правото да изпълни корнер. Последва нов невероятен пропуск на „канарчетата“. Късо изпълнение на корнера и кратко разиграване прати топката у Димитър Тонев, който прокара кълбото между защитата и изведе Брахими сам срещу вратаря на Легия. Атакуващият футболист овладя и шутира, а кълбото мина покрай гредата.

10′ – Росолек засече центриране отляво и прати топката в мрежата на Ботев, но нападателят бе в положение на засада.

12′ – Продължителна атака на поляците завърши с центриране на Соколовски, Самуел Супрайен се бе пласирал добре и изби с глава.

13′ – Играта бе спряна за оказване на лекарска помощ на Томаш Пекхарт.

15′ – Грешка на Минков доведе до бърза атака на Легия, завършила с неточен удар от 20 метра на Жозуе Пескуейра.

16′ – След като в първите минути Ботев владееше инициативата, в последните минути Легия има преимущество.

16′ – Минков отправи удар, който бе блокиран от бранител.

18′ – Тонев и Брахими бяха съборени пред наказателното поле, но сръбският съдия подмина и двете ситуации.

21′ – Серия от центрирания към наказателното поле на Ботев, бранителите в „жълто-черно“ се справиха със ситуацията.

22′ – Жозуе центрира от свободен удар, топката минава покрай вратата на Аргилашки.

23′Легия – Корнер, центриране отдясно се насочваше опасно към нападател на Легия, но Етоо с глава изби в корнер. От неговото изпълнение не последва нищо сериозно пред вратата на Ботев.

27′ – Мохамед Брахими – Точен удар – продъжителна атака на „канарчетата“ прати топката в Брахими, който отправи красив удар от средна дистанция, Боруц се намеси по най-добрия начин и изби в корнер.

31′ – Маркиньос – Точен удар – Маркиньос се пребори за топката в половината на Легия и шутира от границата на наказателното поле, но Боруц с нова блестяща изява парира удара.

35′ – Току пробва удар от далечна дистанция, топката рикошира в бранител и бе уловена без проблем от Боруц.

36′ – Защитата на Ботев на няколко пъти не успя да избие кълбото, то попадна в Жозуе, който с красив техничен удар от ъгъла на наказателното поле прехвърли Аргилашки.

41′ – Неделев центрира от фаул, получи се разбъркване и топката попадна в Маркиньос. Бразилецът отправи удар, но той рикошира в играч на Ботев, който бе в положение на засада.

42 – ‘Тодор Неделев – Неточен удар – Неточно изпълнение на свободен удар от страна на Неделев. Капитанът на Ботев стреля покрай гредата от 25 метра.

44′ – Маркиньос – Неточен удар – След кратко разбъркване топката се озова у Маркиньос, който овладя и шутира от ъгъла на наказателното поле. Кълбото минава встрани от вратата на Боруц.

45’+1 – Край на първо полувреме

Проливен дъжд се излива над стадиона в Дубай, където започна второто полувреме от контролата на Ботев срещу Легия Варшава. В началото Ботев извърши няколко смени. От игра излязоха Маркиньос и Димитър Тонев, на тяхно място на терена са Реда Рабей и Антоан Бароан.

52′ – Тодор Неделев влезе в съприкосновение с играч на Легия и остана да лежи на терена. Капитанът получава лекарска помощ. След това е заменен от Станислав Роботов.

Малко по-късно последва слаб удар на Рабей, който е спасен без проблеми от Боруц.

54 – Дъждът над Дубай спря. Времето е облачно с температури около 20 градуса.

58′ – Ботев – Корнер

59′ – Легия – Корнер

60′ – Матеуш Виетеска – Неточен удар – След центрирането от корнера, Виетеска отправи неточен удар с глава.

61′ – В състава на Легия бе извършена смяна на почти целия отбор.

65′ – Грешка в защитата на Ботев, последва удар към вратата на „канарчетата“, но той бе блокиран от бранител.

65′ – 66′ – Ботев извършва нови смени – От игра излязоха Самуел Супрайен и Мохамед Брахими, на тяхно място влизат Атанас Чернев и Филип Филипов.

68′ – Темпото на игра спадна, а положенията пред двете врати почти липсват.

71′ – Етоо пусна надясно към Филипов, който центрира, но Минков и Бароан останаха под топката.

71′ – Антоан Бароан – Неточен удар, Бароан отправи неточен удар от границата на наказателното поле.

73′ – Още една смяна за Ботев, напуска Николай Минков, на негово място в игра е Лъчезар Балтанов.

74′ – Джеймс Етоо – Точен удар – Етоо стреля от средна дистанция, право в ръцете на Боруц, който лови.

77′ – Ботев – Корнер.

78′ – Филип Филипов – Неточен удар, Филипов стреля неточно с глава.

79′ – Игор Стрзалек – Гол за Легия, грешка в центъра на терена в състава на Ботев доведе до бърза атака за Легия, при която Игор Стрзалек бе изведен сам срещу Аргилашки и прокара топката под плонжа на вратаря.

81′ – Реда Рабей – Неточен удар, много опасен удар на Реда Рабей от средна дистанция мина на сантиметри от страничния стълб.

87′ – Играч на „белите“ се устреми към вратата на Ботев и се озова на отлична позиция, но Джеймс Етоо на шпагат изби топката в корнер.

88′ – Центриране отдясно намери Циепиела на чиста позиция, но последвалият удар с глава бе много неточен.

89′ – Лъчезар Балтанов – Неточен удар, Бароан пусна към Балтанов пред наказателното поле, но шутът на полузащитника мина високо над вратата.

89′ – Антоан Бароан – Точен удар, бърза атака на Ботев завърши с точен удар на Бароан, който не затрудни вратаря на Легия.

90′ – Край на мача при резултат Ботев: Легия – 0:2