Пак се опитват да организират протест срещу построяването на втори гребен калал в Пловдив. Активният гражданин Атанас Бояджиев разпраща в несвяст покани в социалната мрежа с мото „Да спасим Гребната база от презастрояване“, като за начален час на протеста е обявил 11 ч. днес.
Покрай това събиране Бояджиев прави анонс, че всеки, който дойде на протеста, може да събере малко боклуци от района и да ги отнесе.
Активността на Атанас Бояджиев е провокирана от публикуваната на сайта на Община Пловдив „Годишна програма за управление и разпореждане с имоти общинска собственост за 2022 г.“, която предвижда за концесия за „Световен гребен спортен център с парк за водни атракции, отдих и риболов“ – Съществуващ олимпийски канал и Гребна база в ПИ 56784.510.295, община Пловдив, Пловдив, район Западен, „Парк отдих и култура“, НТП За водна спортна база, стар номер 510.295, квартал 1-нов, парцел част от III – гребен олимпийски канал, съоръжения, зеленина и общ. обсл. дейности. Предмет на концесията – строителство и услуги (Втори гребен канал), както и други имоти от „Парк отдих и култура“.
Появиха се обаче и противници на Атанас Бояджиев, които смятат, че няма нищо лошо в построяването на втори гребен канал в Пловдив. Това ще превърне базата за гребни спортове кряю Марица в най-добрата в света, смятат хора, които ги разбират тези работи.
На протестът днес е поканен и кметът Здравко Димитров, от общината няма анонс дали ще дойде.
Още
