майонеза Kраси
Новини от Пловдив » Спорт » Битката за Пловдив завърши – Ботев – Локомотив – 2:1
БГ Футбол Ботев Локо Пловдив Посоки Спорт Спорт Важно

Битката за Пловдив завърши – Ботев – Локомотив – 2:1

Голямото дерби на Пловдив завърши. Ботев и Локомотив приключиха при резултат 2:1. В 76` минута с глава отбеляза Виктор Генев. В 85` дебютантът Джак Лане увеличи резултата. В 89` Димитър Илиев намали за крайното 2:1.

През този сезон Ботев се представя по-добре от двата пловдивски тима. „Канарчетата“ показват доста стойностен футбол и неслучайно се намират на 3-ото място във временното класиране. Мястото в Топ 3 е основна цел пред отбора и трите точки от днешната среща са от голямо значение. „Жълто-черните“ се намират в добра серия от две победи и едно реми. Миналата седмица те играха в дербито за Тракия с Берое (1:1), а днес водят битката за Пловдив с Локомотив.

„Смърфовете“ се представят на приливи и отливи през настоящата кампания. След слабия старт на сезона, отборът постепенно натрупа точки и успя да се изкачи до средата на таблицата, но има още какво да се желае. В миналия кръг „черно-белите“ сложиха край на негативната си серия от 4 поредни мача без победа, като се наложиха с 1:0 над Царско село.

Ботев и Локо вече се срещнаха през есента, но срещата приключи без победител – 1:1. Днес е 114-ото дерби между двата тима в елита, като силите досега са абсолютно изравнени – по 40 победи за всеки от съперниците и 33 равенства. Локо обаче изпитва сериозни трудности откакто дербитата се играят в Коматево. В последните 7 мача „Смърфовете“ имат само 1 победа и едва 2 отбелязани гола, докато Ботев е с 4 успеха и 2 мача са завършили наравно.

В 5-ата минута Неделев комбинира с Току. Той стреля извън границата на наказателното поле и ударът му попадна в ръцете на стража на Локомотив. Гостите отговориха с далечен шут на Умарбаев, който прелетя над вратата на Георги Аргилашки. В 8-ата минута Умарбаев направи сериозен пропуск. След центриране на Бирсент Карагарен от десния фланг топката не беше изчистена по най-добрия начин от защитата на Ботев. Тя попадна право в краката на халфа на Локомотив в наказателното поле, който овладя, след което стреля силно, но над вратата.

В 11-ата минута Неделев центрира от корнер и сложи топката на главата на Самуел Супрайен. Бранителят надскочи всички, но не намери очертанията на вратата.

В 16-ата минута Неделев пусна добро подаване към Антоан Бароан. Подаването свари защитата на Локомотив неподготвена и даде шанс на Бароан да излезе очи в очи с Рейдър. Скоростта на нападателя обаче му изневери, той загуби добрата си позиция и стреля в аут.

В 21-ата минута Виктор Генев падна в наказателното поле след съприкосновени с Кристиан Гомис, но главният рефер Георги Кабаков прецени, че няма основания да отсъди дузпа.

В 22-ата минута се усети напрежението сред феновете на двата отбора. Провокирани от привържениците на Ботев, феновете на Локо счупиха няколко седалки в гостуващия сектор и ги хвърлиха на терена. Бултрасите пък изстреляха ракета към феновете на гостите. Наложи се и намесата на полицията.

В 33-ата минута Току стреля високо над вратата на Локомотив.

В последната минута на първата част Ботев стигна до гол, който впоследствие беше отменен. Тодор Неделев стреля от далечно разстояние, а Рейдър не се намеси по най-добрия начин. Той изби топката към Антоан Бароан. Нападателят направи страхотна задна ножица и прати топката точно под горната греда, с което преодоля стража на Локомотив. Оказа се обаче, че Бароан е бил в положение на засада при удара на Неделев.

В началото на второто полувреме Аргилашки отрази силен шут на Карагарен в близкия ъгъл на вратата.

В 55-ата минута Локомотив получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Аргилашки срещу Умарбаев. Таджикът излезе очи в очи с вратаря на Ботев, който действа неразчетено и го събори в наказателното поле. С изпълнението на дузпата се нагърби Димитър Илиев. Той стреля в долния ляв ъгъл на вратата зад Аргилашки, а вратарят на Ботев се реабилитира за грешката си, спасявайки удара.

В 67-ата минута Реда Рабей стреля силно, но точно в ръцете на Рейдър.

В 75-ата минута резултатът беше открит. Ботев поведе чрез Виктор Генев. Защитникът на „канарчетата“ засече перфектно центриране на Неделев от корнер и надскочи персоналния си пазач, който в случая бе Мартин Паскалев. Ударът с глава не остави никакви шансове на Рейдър.

В 85-ата минута Ботев стигна и до втори гол чрез своята резерва Джак Лейн. Това бе и дебютен гол за Лейн с екипа на Ботев. Тодор Неделев видя своя съотборник и с дълго подаване го изведе зад гърба на защитата на Локомотив. Нападателят надбяга и Паскалев, след което промуши топката под плонжа на Рейдър.

В 89-ата минута Димитър Илиев върна Локомотив  в мача. След статично положение Мертенс не успя да изчисти топката. Кълбото се озова в Димитър Илиев в наказателното поле и капитанът на „смърфовете“ отправи удар, който рикошира в Супрайен и свари Аргилашки неподготвен.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – 2:1

1:0 – 76` – Виктор Генев

2:0 – 85` – Джак Лане

2:1 – 89` – Димитър Илиев

Стартови състави:

БОТЕВ: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 8. Тодор Неделев, 9. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Етоо, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей
Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 17. Николай Минков, 20. Лъчезар Балтанов, 23. Димитър Тонев, 25. Станислав Работов, 26. Джак Лейн, 27. Атанас Чернев
Треньор: Азрудин Валентич

ЛОКОМОТИВ: 71. Лукас Редер, 5. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 4. Кристиан Гомис, 6. Емил Янчев, 7. Парвиз Умарбаев, 19. Александър Василев, 9. Бирсент Карагарен, 10. Венсан Марсел, 14. Димитър Илиев, 99. Преслав Боруков
Резерви: 1. Илко Пиргов, 61. Райън Бидунга, 44. Христо Иванов, 11. Ивайло Димитров, 39. Иван Сулев, 2. Пламен Петров, 33. Иван Арамазов