майонеза Kраси
Новини от Пловдив » Ботев » Ботев победи ЦСКА София с 2:0
БГ Футбол Ботев Пловдив Спорт Спорт Важно

Ботев победи ЦСКА София с 2:0

Ботев Пловдив победи ЦСКА – София с 2:0 в мач от 24-ия кръг на Лигата. След изпълнение на ъглов удар в 24 минута, Самуел Супраен приложи заучено положение, измъкна се сам срещу вратаря и отбеляза за 1:0. След майсторско изпълнение на Тодор Неделевq в 29 минута резултатът вече е 2:0.

Сред титулярите на гостите не е една от звездите на тима – Георги Йомов, а неговото място е заето от новото попълнение Гарсес. Срещата се наблюдава от собственика на пловдивчани Антон Зингаревич.

Мачът започна равностойно и опасни положения липсваха и пред двете врати. В 6-ата минута Антоан Бароан бе изведен добре в наказателното поле на ЦСКА, но Бусато бързо скъси дистанцията и изтласка нападателя на домакините встрани от вратата си. Седем минути след това отново Бароан излезе на отлична позиция, когато овладя дълъг пас на Неделев и стреля от малък ъгъл, но Матей се хвърли на шпагат и успя да играе с топката, което се оказа достатъчно, за да не затрудни Бусато и вратарят улови без проблем.

При единоборството обаче капитанът на „червените“ получи контузия и бе заменен от Християн Петров.

В 18-ата минута Кайседо пресира Аргилашки и за момент му отне топката, но секунди по-късно стражът на домакините поправи грешката си и я улови. Сто и двадесет секунди по-късно Мухар шутира покрай гредата.

Ботев отговори с опасен пробив на Па Конате, който получи отличен пас, елиминира съпротивата на Турицов, но бе спрян от Кох. Защитникът изчисти в корнер, а след неговото изпълнение се завихри меле в малкото наказателно, но в крайна сметка Бусато улови.

Така се стигна до 24-ата минута, в която Ботев спечели корнер. Неделев центрира и непокритият Супрайен вкара след фронтален удар с глава от пет метра.

Пет минути по-късно Ботев реализира втори гол. Негов автор стана капитанът Тодор Неделев, който се разписа след класен фалцов шут от двайсетина метра с левия крак, попаднал в долния десен ъгъл на Бусато.

В 35-ата минута червените получиха много добра възможност да върнат едно попадение след груба грешка в домакинската отбрана, но Вилдсхут стреля при липса на вратар в гърба на Генев, който се намираше на голлинията. В тази ситуация съдията гледа и ВАР в продължение на три минути за евентуално нарушение срещу Гарсес при шпагат на защитник в жълто-черно, но Давидов прецени, че и двамата футболисти са играли с топката, след което посочи корнера.

Пет минути след почивката Неделев пробва удар от почти нулев ъгъл, а Бусато го изби. Гостите отговориха с шут на Мазику извън границата на големия пеналт, който профуча над напречната греда. В 54-ата минута и Петров пробва да отбележи, след като се извиси над всички при центриране от корнер, но изстрелът му с глава попадна в ръцете на Аргилашки. Само 180 секунди по-късно Гарсес пропусна изгодно положение, когато остана непокрит след подаване от ъглов удар, но шутът му от десетина метра излезе над вратата.

Треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов предприе тройна смяна. На мястото на Жеферсон, Кайседо и Гарсес в игра се появиха дебютиращият Браян Морено, Калоян Кръстев и Бисмарк Чарлс.

В 72-ата минута червената отбрана допусна още една груба колективна грешка, след която като по чудо не доведе до трети гол, тъй като сантиметри не достигнаха на Бароан да засече топката с глава в празната врата.

Две смени и в отбора на Ботев. Тодор Неделев напуска играта, на негово място влиза Мохамед Брахими. Втората смяна за Ботев – Антоан Бароан излиза, на терена ще го замести Димитър Тонев.

Десет минути по-късно канарчетата организираха една добра атака през центъра, която завърши с удар на Минков в аут.

В 85-ата минута Брахими направи „двойно“ със свой съотборник в наказателното поле на червените и стреля покрай Бусато, но на сантиметри от дясната греда в аут.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – ЦСКА – СОФИЯ 1:0

1:0 Самуел Супраен (`24)
2:0 Тодор неделев (` 29)
Съставите на двата отбора:

БОТЕВ ПД: 1. Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Генев, 6. Мартенс, 8. Неделев, 10. Току, 11. Бароан, 15. Ето’о, 18. Супрайен, 22. Рабей, 24. Пунчец

Старши треньор Азрудин Валентич

ЦСКА – СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 4. Кох, 18. Мазику, 3. Телес, 21. Юга, 24. Мухар, 30. Вилдсхут, 27. Гарсес, 9. Кайседо