Майонеза Краси
Новини от Пловдив » Спорт » Виктория Томова отпадна в Ийстборн
Спорт Спорт Важно Тенис

Виктория Томова отпадна в Ийстборн

Първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис WТА 500 на трева в английския град Ийстборн с награден фонд 757 900 долара. 27-годишната софиянка, която влезе в основната схема като „щастлива губеща“ от квалификациите, загуби от 12-ата поставена Камила Джорджи от Италия с 2:6, 1:6 за 64 минути.

Томова поведе с 2:0, но загуби следващите девет гейма. Българката намали изостането си на 1:3 във втория сет, но след това Джорджи спечели следващите три гейма и затвори срещата с третия си мачбол. Преди този двубой Томова постигна победи над номер 37 в света Шелби Роджърс (САЩ) и Кирстен Флипкенс (Белгия). Българката заработи 100 точки за световната ранглиста и 17 775 долара от наградния фонд. Така тя ще се изкачи до номер 112 в света в понеделник.

През следващата седмица Томова ще играе в основната схема на Уимбълдън, жребият за която ще се тегли в петък.