Майонеза Краси
Новини от Пловдив » Спорт » Гришо показа характер във Вашингтон
Спорт Спорт Важно Тенис

Гришо показа характер във Вашингтон

Първият мач на Григор Димитров след повече от месец отсъствие от кортовете не се оказа лесен, но пък се увенча с успех. Българинът трябваше да се бори със себе си и със съперника си и да обръща от пробив пасив в третия сет, за да вдигне победоносно ръце в срещата си с Адриан Манарино в мач от втория кръг на АТР 500 турнира във Вашингтон след 6:1, 3:6, 7:5. Двубоят бе първи за българина след контузията, която той получи на Уимбълдан.

Двубоят с Манарино започна отлично за родната звезда в тениса. Постепенно обаче Димитров показа, че не се чувства сигурен, натрупа много странни грешки и позволи на съперника си не само да изравни, но и да поведе с пробив в третия сет. В този момент обаче Григор показа характер и се пребори за крайния успех. Така Гришо продължава да няма загуба от този французин от четирите им срещи досега.

В следващия кръг Григор ще играе със Себастиан Корда. Представителят на домакините от САЩ е син на Петер Корда – шампион от Australian Open през 1998 г. и бивш №2 в света. Двубоят на Димитров е тази вечер не преди 22 часа.