Новини от Пловдив » Ботев » Ботев успя в контролата срещу Неа Саламина с 2:1
БГ Футбол Ботев Спорт Спорт Важно

Ботев успя в контролата срещу Неа Саламина с 2:1

Снимка: Ботев Пловдив
Отборът на Ботев Пловдив постигна успех срещу кипърския отбор Неа Саламина с резултат 2:1 в контролна среща на „Футболен комплекс Ботев 1912“ пред около 1000 зрители. Резултатът откри в 6-та минута Антоан Бароан. В 26-а минута гостите изравниха чрез Владислав Климович с атрактивно попадение от странична ножица. В 85-а минута Елвис Ману увеличи на 2:1 за Ботев. Мачът стана възможен заради паузата в официални мачове от лигата. Прекъсването е в следствие на отложения мач с ЦСКА-София. Днес е дебютът на новия треньор на жълто-черните Желко Копич.

Неа Саламина е кипърски отбор, основан през 1948 година. През миналия сезон тимът спечели втора дивизия в Кипър, с което си осигури право на участие в най-високото ниво на футбола в островната държава. По време на сезон 2021/2022 в турнира за Купата на Кипър Неа Саламина се изправя срещу АПОЕЛ, като губи с 0:2 като гост.

Срещата започва равностойно. Ботев стигна до бързо попадение за 1:0 чрез Антоан Бароан в шестата минута. Грешка на гостите от Неа Саламина, които върнаха късо топката към вратаря Мелисас, но Бароан пресече подаването и останал сам срещу стража, отбелязва.

В десетата минута гостите имаха възможност, но Хуан Фелипе отправи слаб и неточен удар към вратата на Ботев. Две минути по-късно Владислав Климович направи първи точен удар за Неа, като стреля диагонално от близка дистанция, но без опасност за вратаря на Ботев Хидайет Ханкич.

В седемнадесетата минута домакините получиха право да изпълнят фаул, но Реда Рабей изстреля неточно топката над вратата на Николаос Мелисас.

В 21-а минута гостите от Кипър развиха продължителна атака, която завърши с опасно центриране, но Виктор Генев се намеси добре и изби.

25-а минута, Мохамед Брахими успя триково да елиминира бранител и навлезе в наказателното поле, но центрирането му бе неточно.

Красив гол отбелязаха гостите от Неа в 26-а минута. Топката се насочи към Владислав Климович, който с атрактивен удар със странична ножица от близка дистанция я прати в мрежата. Дори феновете на Ботев аплодираха попадението.

Пет минути по-късно отново Климович излезе на добра позиция, но от 20 метра стреля неточно покрай гредата.

В края на полувремето кипърският отбор е по-активен на терена. В 32-а минута Андреас Франгос получи жълт картон. Минута след това Неа имаха възможност да изпълнят ъглов удар. Две минути по-късно Офори Ричард стреля силно отляво по атаката, но Ханкич внимаваше и спаси.

В 41-а минута Реда Рабей от домакините получи жълт картон.

В началото на второто полувреме отборът на Ботев извърши две смени, играта напускат Рабей и Брахими. На тяхно място влизат Джеймс Етоо и Елвис Ману.

Двата отбора разменят натиск, два корнера за Ботев и един точен удар за Неа на Хуан Фелипе, който се озова на прекрасна позиция и стреля, но Ханкич се намеси фантастично и спаси.

Малко по-късно Антоан Бароан получи жълт картон, а Джеймс Етоо отправи неточен удар. Седем минути след това Етоо опита от далеч, но вратарят на гостите спаси.

Последваха множество смени в отбора на Неа.

В 68 -а минута кипърският отбор опита силен удар от средна дистанция към вратата на Ботев, но Ханкич прояви рефлекс и изби топката, след което бе заменен от Георги Аргилашки.

Последваха смени и в отбора на Ботев. В 70-а минута Владислав Климович остана сам срещу Аргилашки, но стреля слабо.

В 73-а минута от Нея засилиха натиска с красива атака с множество подавания и остро центриране, което обаче бе избито от бранител на Ботев. Неа продължи активно с два корнера, които не създадоха опасности пред вратата на Аргилашки.

Малко преди края на мача, в 85-а минута, Елвис Ману отбеляза дебютния си гол. Нападателят се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите и отблизо прати топката в мрежата.

Ботев Пловдив – Неа Саламина – 2:1

6` Антоан Бароан – 1:0

26` Владислав Климович – 1:1

85` Елвис Ману – 2:1